Pasaules čempionāta hokejā pēdējā diena (teksta tiešraide)

06/06/2021 15:15
Kanādas hokeja izlase

Šodien pasaules čempionātā hokejā risinājās cīņas par medaļām. Turnīrā, kas notika Latvijas galvaspilsētā Rīgā, dienas pirmajā spēlē bronzas medaļas izcīnīja ASV, kas ar 6:1 sagrāva Vāciju, bet plkst. 20:15 laukumā devās Somija un Kanāda, par pasaules čempioniem kļūstot kanādiešiem. Tās bija pēdējās spēles šajā pasaules čempionātā. Jau vēstīts, ka Latvijas izlase savā mājas čempionātā nespēja sasniegt ceturtdaļfinālu, turnīru pabeidzot 11. pozīcijā.

Somija – Kanāda 2:3 (1:0, 0:1, 1:1, 0:1)

Vārti9:57 Mikaels Ruohomā (Olivers Kaski), 45:27 Peteri Lindboms (Kims Nousiainens Mikaels Ruohomā) – 24:30 Maksime Komtuā (Konors Brauns, Šons Vokers), 52:37 Adams Henriks (Maksime Komtuā, Konors Brauns), 66:26 Niks Pols (Konors Brauns).
Noraidījumi: 21:26 Artu Ruotsalainens, 23:14 Ate Ohtamā, 52:19 Mikaels Ruohomā – 4:15 Džastins Denforts (2+10), 6:56 Niks Pols, 13:21 Maikls Bantings, 31:27 Ovens Pauerss, 48:38 Šons Vokers (2+10)

22:54: Tas nozīmē, ka Latvija bija viena no komandām, kas turnīra ietvaros spēja apspēlēt čempionvienību!

22:53 KANĀDA KĻŪST PAR PASAULES ČEMPIONI HOKEJĀ!!!! UZVARAS VĀRTUS GŪST NIKS POLS!!

22:46: Spēles temps papildlaikā visai zems. Abas komandas spēlē piesardzīgi un daudz neriskē.

22:29: Pamatlaiks noslēdzies neizšķirti. Tam sekos 20 minūšu papildlaiks trīs pret trīs.

22:16: Kanāda panāk 1:1! Šoreiz Henrika gols tiek ieskaitīts, un rezultāts uz tablo vēsta 2:2.

22:05: Nepilnas 15 minūtes pirms pamatlaika beigām Somiju ar lielisku metienu vadībā izvirza Peteri Lindboms!

21:40: Otrais periods noslēdzies.

21:35: Kanādas izlases sastāvā vārtus guva kapteinis Adams Henriks, taču pēc Somijas izlases galvenā trenera pieprasījuma moments tika izskatīts. Tiesneši pēc video noskatīšanās nolēma golu neizskaitīt, saskatot iepriekš veiktu pārkāpumu. Rezultāts joprojām 1:1.

21:26: Kanādas izlasei šajā spēlē jau ceturtais noraidījums. Šoreiz divu minūšu sodu izpelnījies šī gada Nacionālās hokeja līgas (NHL) drafta potenciāli pirmais numurs Ovens Pauerss.

21:09: Kanāda panāk izlīdzinājumu! Maksime Kontuā vārtu guvums atgriež intrigu spēlē.

20:51: Pirmais periods noslēdzies.

20:36: Abas komandas, it īpaši Kanāda, demonstrē aktīvu spēka spēli pie bortiem. Izveidojas asumi pie Somijas vārtiem, kurā abu izlašu spēlētāji gatavi izcivināt dūres, taču tiesneši iejaucas un liek spēlētājiem atslābt.

20:29: Rezultāts atklāts! Somija panāk 1:0 pēc Mikaela Ruohomā metiena no vārtu priekšas!

20:24: Tribīnēs dzirdami daži Somijas izlases atbalstītāji, kuri pa visu arēnu kliedz “SUOMI, SUOMI!”

20:15 Fināls starp Kanādu un Somiju ir sācies!

18:47: Biļešu cenas uz finālmaču ir 340 eiro. Pagaidām nav zināms, cik daudz cilvēki uz spēli ieradīsies. Dienas pirmajā duelī arēnā bija ap 10-20 skatītāju. IIHF gan oficiālajos protokolos nenorāda, cik tieši fanu uz maču ieradās.

18:42: Somijas izlases hokejisti pie halles labā garastāvoklī, iesildoties, spēlē futbolu. Fināls plkst. 20:15, kurā esošie čempioni somi cīnīsies ar kanādiešiem.

18:38: Abu spēļu starplaikā turnīra brīvprātīgie un citi sacensību pārstāvji izgājuši ārā pie “Arēnas Rīga” izvēdināt galvu, paēst un uzņemt spēkus. Sacensību norises vietas apkārtnē atmosfēra tādējādi kļuvusi dzīvīgāka.

ASV – Vācija 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Vārti: 5:02 Kristians Volanins, 26:57 Konors Garlands (Džeisons Robertsons, Kristians Volanins), 28:05 Džeks Drūrijs (Aleksandrs Čmelevskis), 31:35 Džeisons Robertsons (Konors Garlands, Teidžs Tompsons), 32:15 Trevors Mūrs (Konors Garlands, Teidžs Tompsons) 49:53 Raiens Donato (Adams Klendenings, Teidžs Tompsons) – 49:28 Dominiks Bitners (Matiass Plahta, Dominiks Kahuns)
Noraidījumi: 0:58 Džeisons Robertsons (2+2), 8:57 Kevins Rūnijs, 32:31 Aleksandrs Čmelevskis (5+10), 33:21 Kolins Blekvels 44:28 Konors Meikijs, 52:21 Raiens Donato, 55:38 Kolins Blekvels (2+2) – 30:46 Matiass Plahta, 31:53 Nikolass Krammers, 41:38 Korbinians Holcers, 51:21 Korbinians Holcers 52:21 Maksimilians Kastners, 55:38 Markuss Eizenšmits (2+2)

17:27: ASV kļūst par pasaules čempionāta trešās vietas ieguvēju!

17:05: Dominiks Bitners vāciešiem gūst goda vārtus nedaudz vairāk kā 10 minūtes pirms pamatlaika beigām, bet pēc nepilnām 30 sekundēm 6:1 panāk Raiens Donato. Vācijai prieki bija īsi…

16:40: Tikai brīnums var glābt vāciešus. Spēles rezultāts pēc 40 minūtēm 5:0 ASV labā. Amerikāņiem atliek nokārtot formalitātes pēdējā trešdaļā un kļūt par trešās vietas ieguvējiem.

16:26: ASV nespēj apstāties! Rezultāts jau 5:0. Vācijas situācija kļuvusi pagalam bēdīga pēc Trevora Mūra vārtu guvumu no vārtu priekšas.

16:20: Un jau 4:0… ASV izlases rindās ar izcili precīzu metienu labajā devītniekā izceļas Džeisons Robertsons.

16:17: ASV izlase īsā laikā gūst divus vārtus un trīskāršo savu pārsvaru. Vispirms Konors Garlands no vārtu priekšas panāk 2:0, bet pēc nepilnām divām minūtēm Džeks Drūrijs pretuzbrukumā iegūst jau trīs vārtu pārsvaru.

15:48: Pirmais periods noslēdzies ar minimālu ASV pārsvaru, neskatoties uz to, ka vācieši dominē izdarītajos metienos pa vārtiem (10:7).

15:23: Amerikāņi spēles sākumā nopelna ātru noraidījumu, taču mazākumu iztur un jau sestajā minūtē rezultātu atklāj kādreizējais Rūdolfa Balcera komandas biedrs Otavas “Senators” rindās Kristians Volanins.

15:30: Atmosfēra arēnā tāda, kāda to varēja paredzēt. Skatītāju skaits ir neliels un līdz ar to mačs risinās pilnīgā klusumā. IIHF oficiālajā mājaslapā precīzs skatītāju skaits nav norādīts, taču uz aci var saskaitīt ap 10-20 līdzjutējiem. Tas gan nav pārsteigums, jo biļešu cena uz bronzas spēli ir 280 eiro, bet uz finālu – 340 eiro.