Pasaules čempionāts biatlonā sāksies ar jaukto stafeti

13/02/2020 08:23

Ar 2×6+2×7,5 kilometru jaukto stafeti šodien Itālijā sāksies pasaules čempionāts biatlonā.

Sacensības sāksies plkst.15.45 pēc Latvijas laika, tiešraidē tās translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam.

Latviju stafetē pārstāvēs Baiba Bendika, Jūlija Matvijenko, Aleksandrs Patrijuks un Edgars Mise.

Latvijas kvartetam stafetē būs 23.numurs 27 komandu vidū.

Pagājušajā sezonā Zviedrijas trasē Estešundā Latvijas jauktās stafetes komanda ierindojās 23.vietā.

Šosezon Latvijas četrinieks finišēja 24.vietā 25 komandu konkurencē pirmajā Pasaules kausa posmā Zviedrijas trasē Estešundā, kā arī ieņēma to pašu 24.vietu 26 komandu konkurencē iepriekšējā posmā Slovēnijas trasē Pokļukā.

Piektdien pasaules čempionātā norisināsies 7,5 kilometru sprints dāmām, bet sestdien būs desmit kilometru sprints kungiem, kamēr svētdien notiks sacensības iedzīšanā. Nākamnedēļ medaļu komplekti tiks dalīti individuālajās distancēs, jauktajā pāru stafetē, stafetēs un sacensībās ar kopēju startu.

Šogad Latvijas biatlona izlasi pasaules čempionātā pārstāvēs Andrejs Rastorgujevs, Edgars Mise, Aleksandrs Patrijuks, Roberts Slotiņš, Baiba Bendika, Julija Matvijenko, Ieva Pūce un Sanita Buliņa.

Līdzi dosies treneri Māris Čakars, Ilmārs Bricis un Pērs Ūlavs Treteruds, fizioterapeits Arnis Noveičuks un servisa personāls – Reinis Korsunovs un Oļegs Pidhačnijs.

Pēc pasaules čempionāta notiks vēl trīs Pasaules kausa posmi Nove Mesto (Čehija), Kontiolahti (somija) un Holmenkollenē (Norvēģija), kur no 16. līdz 22.martam noslēgsies Pasaules kausa sezona.