Pasaules čempions Hamiltons izcīna panākumu arī šīs sezonas noslēdzošajā F-1 posmā

25/11/2018 18:05
Luiss Hamiltons, Sportazinas.com

Pašreizējais pasaules čempions Lūiss Hamiltons no “Mercedes” komandas svētdien izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas pēdējā, 20.posmā – Abū Dabī “Grand Prix”.

Hamiltons līdz ar to guva savu 11.sezonas uzvaru, bet par čempionu viņš jau tika kronēts iepriekš.

Noslēdzošajā posmā britu braucējs aiz sevis atstāja vācu pilotu Sebastjanu Fetelu no “Ferrari”, kurš atpalika par 2,581 sekundi, bet trešajā vietā palika “Red Bull” nīderlandiešu pilots Makss Verstapens, viņam zaudējot 12,706 sekundes.

Ceturtais bija Verstapena komandas biedrs Daniels Rikjardo no Austrālijas, piekto vietu ieņēma soms Valteri Botass no “Mercedes”, bet labāko sešinieku noslēdza “Renault” spāņu braucējs Karloss Sainss juniors.

Septīto pozīciju ieņēma “Sauber” pilots Šarls Leklērs no Monako, astotais bija meksikānis Serhio Peress no “Force India”, devīto vietu ieņēma francūzis Romēns Grožāns (“Haas”), bet labāko desmit sportistu grupu noslēdza Grožāna komandas biedrs dānis Kevins Magnusens .

Hamiltons šogad triumfēja ceturto reizi pēdējo piecu sezonu laikā, bet kopumā viņam šis ir piektais čempiontituls.

Zīmīgi, ka šis bija pēdējais F-1 posms slavenajam Spānijas pilotam Fernando Alonso no “McLaren” vienības. Viņš jau iepriekš paziņoja, ka šī būs viņa noslēdzošā sezona sacensībās.

Sezonas noslēgumā Hamiltons iekrāja 408 punktus, kamēr otrajā vietā ar 320 punktiem ierindojās Fetels. Savukārt pirmo trijnieku ar 251 punktu noslēdza soms Kimi Reikenens no “Ferrari”.

Ceturto vietu ar 249 punktiem ieņēma Verstapens, piektais ar 247 punktiem bija Botass, bet sesto pozīciju ieņēma Rikjardo, kuram 170 punkti. Līdz ar to pirmo sešinieku kopvērtējumā aizņēma trīs komandas – “Mercedes”, “Ferrari” un “Red Bull”.

Konstruktoru kausu ar 655 ieguva “Mercedes”, kamēr “Ferrari” un “Red Bull” ieguva attiecīgi 571 un 419 punktus.