Pasaules florbola čempionāta kvalifikācija Latvijā pārcelta uz maiju

20/12/2021 17:06
Latvijas florbola izlase

Pasaules florbola čempionāta vīriešiem kvalifikācija Latvijā valstī esošo stingro Covid-19 ierobežojumu dēļ no februāra pārcelta uz maiju, pirmdien ziņo Starptautiskā Florbola federācija (IFF).

IFF Centrālā valde ir apstiprinājusi IFF sacensību departamenta priekšlikumu pasaules čempionāta Eiropas kvalifikācijas turnīru Latvijā pārcelt no 2022.gada 2.-5.februāra uz 24.-28.maiju. Vēl divi kvalifikācijas turnīri Eiropā, kas plānoti Polijā no 3. līdz 6. februārim un Itālijā no 2. līdz 5.februārim, tiks izspēlēti atbilstoši sākotnēji plānotajiem datumiem.

Lai saprastu iespējas sacensības aizvadīt ieplānotajos laikos, IFF sacensību departaments sazinājās ar organizatoru valstu pārstāvjiem un iesaistītajām valstu federācijām. Organizatori Itālijā un Polijā ir paziņojuši, ka ir gatavi aizvadīt sacensības sākotnējos datumos, jo abas valstis nevar nodrošināt spēļu arēnas vēlākos laikos.

Turnīra Polijā visas dalībnieces ir atbildējušas, ka ir gatavas spēlēt plānotajos datumos. Par sacensībām Itālijā septiņas no astoņām komandām atbildēja, ka ir gatavas spēlēt, bet viena komanda norādīja, ka dotu priekšroku turnīra atlikšanai. Latvijā situācija ir nedaudz atšķirīga, jo tajā ir vairāk ierobežojumu nekā citās kvalifikācijas turnīrus rīkojošajās valstīs, tostarp nepieciešamību ierasties agrāk, lai pašizolācijā sagaidītu pēc ierašanās valstī obligāto PCR testu rezultātus, nevarēšanu izmantot vietējos restorānus vai sabiedrisko transportu, kā arī obligātu izbraukšanas PCR testu.

Stingro nosacījumu dēļ vairākas komandas šaubījās par savu dalību turnīrā Latvijā. Divas komandas ir paziņojušas, ka nevar piedalīties šādos apstākļos un vēlētos turnīra atlikšanu. Viena komanda ir piekritusi, bet arī dod priekšroku sacensību atlikšanai, un viena komanda ir teikusi jā, bet vēlētos, lai pasākums tiktu atcelts un komandas finālturnīram kvalificētos atbilstoši pasaules rangam.

Turnīra organizatori Latvijā ir gatavi to aizvadīt no 24. līdz 28.maijam, cerot, ka tajā varēs piedalīties visas komandas. “Ierobežojumi daudzās valstīs kļūst stingrāki, un mēs saprotam, ka situācija dažās valstīs ir ļoti sarežģīta. Priecājamies par turnīra atlikšanas iespēju Latvijā un novērtējam organizatoru un pārējo kvalifikācijas komandu apņemšanos pārējos divus turnīrus aizvadīt, kā plānots,” saka IFF pasākumu vadītāja Sāra Mičela.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rihards Bukarts
17/05/2022 09:57

Rihards kā mērķis, Sotnieks kā skatītājs un kļūdu atkārtošana – septiņi novērojumi pēc PČ spēles pret Norvēģiju

“Kā komanda mēs varējām nospēlēt krietni labāk, bet pats galvenais ir tas, ka izcīnījām trīs punktus,” aptuveni šādas domas, varbūt pateiktas ar citu vārdu palīdzību, skanēja pēc Latvijas un Norvēģijas…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…