Pasaules kausa posms un Latvijas čempionāts kamanu suņu sportā

23/04/2017 09:50
Pasaules kausa posms kamanu suņu sportā - www.sportazinas.com

Šā mēneša beigās, 29. un 30.aprīlī, Etnogrāfiskajā viesu nama “Gungas” apkārtnē norisināsies IFSS (International Federation of Sleddog sports) Pasaules kausa posms kamanu suņu sportā, kas vienlaikus būs arī Latvijas atklātais čempionāts un “Baltijas kausa 2017” pirmais posms un ko rīko Latvijas Kamanu suņu sporta federācija. Šajās interesantajās sacensībās savu dalību ir pieteikuši vairāk nekā 120 sportisti un 300 suņi.

Pagājuši tikai divi mēneši kopš pirmā pasaules kausa posma Latvijā kamanu suņu sportā uz sniega, kas notika Madonas slēpošanas trasē “Smeceres sils”, un mūsu valstī atkal norisināsies liela mēroga sacensības šajā skatītāju uzmanību piesaistošajā sporta veidā, tikai šoreiz jau kamanu suņu sportā bezsniega apstākļos. Ja februārī uz sniega pasaules kausa posms pie mums notika pirmo reizi, tad bezsniega sporta veidos, kur suņi velk velokamanas, skūterus, velosipēdus un skrējējus. Šādas nozīmības sacensības Latvijā notiek regulāri. Tāpat kā pagājušā gada oktobra beigās arī šoreiz par sacensību norises vietu ir izvēlēta Etnogrāfiskajā viesu nama “Gungas” gleznainā apkārtne.

Bez pasaules kausa posma tās būs arī Baltijas kausa pirmā posma sacensības, kā arī Latvijas čempionāts. Dalībnieki kā ierasts kamanu suņu sportā bezsniega apstākļos sacentīsies četrās kategorijās – velokamanu (sešu un četru suņu), skūteru (divu un viena suņa), baikdžoringā (suns tandēmā ar velobraucēju) un kanikrosā (suns kopā ar skrējēju). Kā allaž lielāko interesi izsauc tieši velokamanas, taču arī parējās kategorijās būs ko redzēt, jo kanikrosā ir piedalījušies uzvarētāji un godalgoto vietu ieguvēji Latvijas čempionātā vieglatlētikā vidējo un garo distanču skriešanā, kā arī baikdžoringā pieredzējuši MTB sacensību dalībnieki.

Pirmo reizi dalībvalstu skaits pārsniegs desmit, jo bez visām Baltijas valstīm, kā arī Polijas, Krievijas un Baltkrievijas, startēs arī zviedri, somi, vācieši, briti un ukraiņi. Plānots, ka sacensību dalībnieku skaits pārsniegs 120 sportistus un 300 suņus, līdz ar to “Gungās” varēsim vērot diezgan kuplu sportistu skaitu un interesantas sacensības cīņā par uzvaru, kurā kopā ar spēcīgiem skandināviem, krieviem un poļiem iesaistīsies arī Latvijas pārstāvji, daži no kuriem arī iepriekš ir izcēlušies ar augstvērtīgiem rezultātiem.

Sacensību ietvaros norisināsies arī aizraujošā stafete, kur katrā komandā ir trīs dalībnieki – 1 kanikross, 1 suņa skūters, 1 baikdžorings.

Svētdienas sacensības būs vērojamas video tiešraidē mājaslapā: www.sleddog.lv/live un televīzijā Sportacentrs TV! Laipni gaidīti skatītāji arī klātienē!

Pieslēgties

Dienas fokusā

Agnis Čavars
25/06/2022 18:31

Latvijas 3×3 basketbolisti principiālā cīņā piekāpjas Serbijai un Pasaules kausā paliek bez medaļām

Latvijas 3×3 basketbola izlase sestdien Pasaules kausa ceturtdaļfinālā piekāpās sacensību galvenajai favorītei Serbijai. Latvijas vienība, kuras sastāvā iekļauti Agnis Čavars, Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis un Artūrs Strēlnieks un kura…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām