Pasečņika “Herbalife” izslēdz čempioni Valensiju un iekļūst ACB pusfinālā

02/06/2018 08:13

Spānijas ACB līgas pusfinālam piektdien vēlu vakarā kvalificējās Anžeja Pasečņika pārstāvētā Grankanārijas “Herbalife”, kas ceturtdaļfināla izšķirošajā trešajā mačā ar rezultātu 92:89 viesos pagarinājumā pārspēja un no tālākas cīņas izslēdza esošo čempioni “Valencia Basket”.

Kūrortpilsētas klubs ACB pusfinālā iekļuva pēc piecu gadu pārtraukuma, kur to sagaida spēkošanās ar vareno Madrides “Real”.

Sērijas pirmajās divās spēlēs uzvaras guva mājinieku komandas, taču, pateicoties pamatturnīrā izcīnītajai ceturtajai vietai (“Herbalife” finišēja piektie), sava laukuma priekšrocības bija Valensijas vienībai. Vēl pamatlaika pēdējā minūtē mājiniekiem bija piecu punktu handikaps, taču ciemiņi atlikušajā laikā spēja izdzēst deficītu, izraujot papildlaiku, kurā tomēr spēja gūt virsroku.

Anžejs Pasečņiks laukumā pavadītajās 9:12 minūtēs no spēles metienus neizpildīja un guva vienu punktu (1p. 1/2), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, bloķēja divus sāncenšu metienus, nopelnīja divas piezīmes, kā arī negatīvu lietderības koeficientu -8.

Pusfinālā vakar iekļuva arī Rodiona Kuruca pārstāvētā “Barcelona Lassa”, kas ceturtdaļfināla trešajā spēlē mājās pārliecinoši ar 91:71 pārspēja “MoraBanc Andorra”, sērijā esot pārāka ar 2-1. Jau ziņots, ka Kurucs šobrīd nav komandas sastāvā, jo atrodas savas aģentūras rīkotajā NBA pirmsdrafta nometnē Kalifornijā.

Katalonijas klubs pusfinālā tiksies ar Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa pārstāvēto Vitorijas “Baskonia”.