Pasečņika “Herbalife” teju izlaiž pārsvaru, tomēr notur uzvaru Kanāriju salās pār “Žalgiris”

29/12/2018 00:02

“Turkish Airlines” Eirolīgā šovakar sesto panākumu izcīnīja Anžeja Pasečņika pārstāvētā Grankanārijas “Herbalife”, kas savā laukumā līdzīgā cīņā guva virsroku pār Kauņas “Žalgiris” vienību – 73:66 (20:17, 16:9, 21:24, 16:16).

Mājinieki pirmajā puslaikā lieliski darbojās aizsardzībā, ļaujot viesiem no Lietuvas 20 minūtēs gūt tikai 26 punktus, tostarp vien deviņus otrajā ceturtdaļā. Tas ļāva spēles otro cēlienu iesākt ar desmit punktu handikapu (36:26), bet neilgi pēc lielā pārtraukuma “Herbalife” pārsvars sasniedza jau +17 (46:29). Itin drošs 16 punktu atstatums noturējās līdz pat 28. minūtei, tomēr “Žalgiris” trešo ceturtdaļu noslēdza ar izrāvienu 10:1, kas pavēra reālas izredzes uz izglābšanos (57:50).

Izšķirošā spēles nogriežņa vidū Kanāriju salu klubs atjaunoja nedaudz drošāku pārsvaru (65:52), taču 73 sekundes līdz pamatlaika beigām Artūra Milakņa tālmetiens ļāva viesiem pietuvoties jau līdz 66:69. Laimīga izglābšanās Šarūna Jasikēviča vadītās komandas izpildījumā gan nesekoja, “Herbalife” spēlētāji aukstasinīgi realizēja soda metienus un galu galā izcīnīja panākumu.

Anžejs Pasečņiks laukuma saimnieku sastāvā šoreiz nospēlēja 10:45 minūtes un guva divus punktus (2p. 1/4, 3p. 0/1), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu, izprovocēja divus noteikumu pārkāpumus, nopelnīja trīs piezīmes un kā vienīgais “Herbalife” spēlētājs cīņu noslēdza ar negatīvu efektivitātes rādītāju -1.

Rezultatīvākais uzvarētāju sastāvā ar 15 punktiem un astoņām izcīnītām bumbām bija Ksavjērs Rabaseda, tikmēr “Žalgiris” labā 13 punktus guva Milaknis.

Eirolīgas kopvērtējumā “Herbalife” ar sešām uzvarām un deviņiem zaudējumiem 16 komandu konkurencē ieņem 12. pozīciju, kamēr “Žalgiris” ar bilanci 7-8 ir astotā.