Pasečņikam 7 punkti zaudējumā Spānijas ceturtdaļfinālā

29/05/2017 09:00

Latvijas basketbolists Anžejs Pasečņiks sestdien iemeta septiņus punktus izšķirošajā Spānijas augstākās līgas (ACB) ceturtdaļfināla sērijas spēlē, bet viņa pārstāvētā Grankanārijas “Herbalife” komanda piedzīvoja zaudējumu.

“Herbalife” basketbolisti viesos ar 71:73 (23:20, 16:19, 18:17, 14:17) ļoti līdzīgā duelī zaudēja Vitorijas “Baskonia” komandai. Līdz ar to sērijā līdz divām uzvarām “Herbalife” piekāpās ar rezultātu 1-2.

Pasečņiks, kurš varētu tikt izvēlēts šī gada Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) draftā, sezonas pēdējā mačā spēlēja 18 minūtes un 47 sekundes, kuru laikā trāpīja trīs no četriem izpildītajiem divpunktu metieniem un vienu no diviem soda metieniem.

Tāpat Latvijas basketbolists izcīnīja trīs atlēkušās bumbas zem groziem un nopelnīja trīs piezīmes, kas viņam deva septiņus efektivitātes rādītāja punktus.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 14 punktiem bija francūzis Kims Tilī, bet “Herbalife” basketbolistiem ar 18 punktiem palīdzēja Euliss Baess.

LETA jau ziņoja, ka sērijas pirmajā spēlē “Herbalife” viesos zaudēja ar 59:71, bet Pasečņiks iemeta astoņus punktus, kamēr otrajā mačā Pasečņiks izcēlās ar četriem punktiem un Grankanārijas vienība revanšējās ar 94:79.

“Baskonia” komandas sistēmā ir arī Artūrs Kurucs, kurš gan spēlei netika pieteikts. Tiek ziņots, ka ar “Baskonia” komandu uz nākamajām trīs sezonām līgumu noslēdzis Latvijas izlases basketbolists Jānis Timma, kurš šobrīd spēlē Krievijas klubā Sanktpēterburgas “Zeņit”, bet pagaidām oficiāli tas vēl nav apstiprināts.

ACB regulārajā čempionātā ar 25 uzvarām 32 mačos triumfēja Madrides “Real”. “Herbalife” ar 21 uzvaru bija septītā, savukārt Rolanda Šmita pārstāvētā Fuenlavradas “Montakit” ar 12 panākumiem sezonu noslēdza 12.pozīcijā 17 klubu vidū.

Abi latvieši tika iekļauti ACB jauno spēlētāju simboliskajā izlasē. Viņi nākamajā mēnesī arī pretendēs uz izvēlēšanos NBA draftā, tomēr tur daudz lielākas izredzes ir Pasečņikam, kuram tiek prognozēta vieta pirmās kārtas otrajā pusē.