Pasečņikam sezonas rekords svarīgā uzvarā, R. Kurucs palīdz Strasbūrai saglabāt “play-off” cerības

09/05/2023 22:58
Anžejs Pasečņiks

Spānija

Latvijas basketbolists Anžejs Pasečņiks otrdien guva desmit punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas Spānijas augstākās līgas (ACB) mačā, viņa un Daira Bertāna pārstāvētajai Seviljas “Real Betis” svinot svarīgu uzvaru. Seviljas basketbolisti viesos ar rezultātu 90:79 (14:30, 21:18, 27:23, 28:8) uzveica “Girona” komandu, kas ir tās tiešā konkurente par vietas saglabāšanu ACB.

Pasečņiks, laukumā pavadot 14 minūtes un 16 sekundes, grozā raidīja trīs no sešiem divpunktu metieniem un četrus no sešiem soda metieniem, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs piezīmes, iekrāja pozitīvu +/- rādītāju (+8) un 14 efektivitātes koeficienta punktus. Jāpiemin, ka astoņas atlēkušās bumbas ir Pasečņika sezonas rekords.

Bertāns 17 minūšu un 26 sekunžu laikā izpildīja trīs neprecīzus tālmetienus, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, četrreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un tika pie sliktākā +/- rādītāja komandā (-13). Uzvarētājiem ar 25 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm izcēlās Džīns Montero, bet pretiniekiem 17 punktus guva Džons Dženkinss.

Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” ar 26 uzvarām 31 mačā turnīra tabulā ieņem otro vietu, kamēr Mārča Šteinberga pārstāvētā Manrezas “Baxi” un “Real Betis” ar desmit uzvarām 32 cīņās atrodas 14. un 15.vietā. “Fuenlabrada”, kurai savainojuma dēļ šosezon vairs nevarēs palīdzēt Rodijs Mačoha, ar četrām uzvarām 31 spēlēs ir pēdējā pozīcijā 18 komandu konkurencē un pametīs augstāko līgu.

Francija

Rodions Kurucs otrdien guva 14 punktus Francijas čempionāta regulārā turnīra priekšpēdējā spēlē un sekmēja Strasbūras SIG komandas uzvaru cīņā par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā. Strasbūras vienība, kuru vada Latvijas izlases galvenais treneris Luka Banki, mājās ar rezultātu 90:70 (26:14, 11:20, 35:16, 18:20) uzvarēja “Pau-Orthez” vienību.

Kurucs spēlēja 26 minūtes, grozā raidot abus divus divpunktu metienus un visus četrus soda metienus, kā arī divus no trīs tālmetieniem, tajā skaitā vienu no trešdaļlaukuma trešās ceturtdaļas pēdējā sekundē. Latvieša rēķinā bija arī trīs atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, trīs pārtvertas bumbas, viena kļūda, trīs piezīmes, divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi, otra labākā efektivitāte komandā (19) un labākais +/- rādītājs (+28).

Uzvarētājiem 21 punktu guva Markuss Kīns, bet pretiniekiem 16 punkti bija Geretam Simam. Strasbūras komanda ar 16 panākumiem 33 cīņā ierindojas devītajā vietā 18 Francijas čempionāta komandu vidū.