Timma atgriežas ar pieciem tālmetieniem “Olympiacos” uzvarā, Bertānam panākums Itālijas fināla atkārtojumā

06/01/2019 21:42

Spānijas ACB līgā tikai piekto panākumu aizvadītajās 15 spēles šosezon guvusi Anžeja Pasečņika pārstāvētā Grankanārijas “Herbalife”, savā laukumā ar rezultātu 91:75 (25:14, 19:25, 20:16, 27:20) pārspējot Fuenlabradas “Montakit” vienību.

23 gadus vecais centrs Pasečņiks mačā iesaistījās no rezervistu soliņa un nospēlētajā 17:31 minūtē palīdzēja ar gūtiem deviņiem punktiem (1p. 1/4, 2p. 4/6), sešām atlēkušajām bumbām, trim bloķētiem metieniem un diviem izprovocētiem notiekumu pārkāpumiem. Anžeja rēķinā arī viena kļūda, trīs piezīmes, +/- rādītājs +5 un 11 efektivitātes rādītāja punkti.

Rezultatīvākais uzvarētāju sastāvā 14 punktiem bija Čavi Rabaseda, kamēr pa 13 punktiem pievienoja D.Dž. Stroberijs un Markus Eriksons.

Pasečņiks šosezon ACB turnīrā izcēlies ar caurmērā 17 minūtēs gūtiem sešiem punktiem un 3,5 bumbām zem groziem.

“Herbalife”, kas pērn sasniedza Spānijas čempionāta pusfinālu un šosezon debitē Eirolīgā, vietējā turnīrā šobrīd ieņem tikai 15. pozīciju 18 vienību konkurencē.

Pēc rokas savainojuma sadziedēšanas laukumā atgriezies Jānis Timma, kurš palīdzēja viņa un Jāņa Strēlnieka pārstāvētajai Pirejas “Olympiacos” Grieķijas augstākās līgas turnīrā savā laukumā droši ar rezultātu 101:75 (25:21, 27:18, 22:17, 27:19) sagraut Atēnu AEK.

Timma pirmajā mačā pēc rokas traumas sadziedēšanas nospēlēja 24:15 minūtes un ar gūtajiem 17 punktiem (2p. 1/1, 3p. 5/8) kļuva par spēles rezultatīvāko spēlētāju. Uzbrucēja kontā arī divas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viena kļūda, trīs piezīmes un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi.

Savukārt saspēles vadītājs Strēlnieks 17:03 minūtēs guva astoņus punktus (1p. 1/1, 2p. 2/4, 3p. 1/2), savāca piecas atlēkušās bumbas, izpildīja piecas rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas bumbas, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja divas piezīmes un izprovocēja sāncenšus uz vienu noteikumu pārkāpumu.

Tikmēr Grieķijas augstākajā līgā sesto zaudējumu aizvadītajās 12 spēlēs cieta Rolanda Freimaņa Limnosas “Ifaistos”, kas izbraukumā mazrezultatīvā cīņā ar 54:65 (20:26, 6:16, 17:14, 11:9) piekāpās Saloniku “Aris”.

Pieredzējušais uzbrucējs Freimanis laukumā devās “Ifaistos” starta pieciniekā un 23:42 minūtēs guva 11 punktus (1p. 1/2, 2p. 2/4, 3p. 2/5), izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izpildīja vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu un bloķēja vienu metienu. Rolands savā rēķinā arī ieskaitīja trīs piezīmes, trīs kļūdas un negatīvu +/- koeficientu -3.

Šosezon kopumā Freimanis “Ifaistos” kreklā Grieķijas līgā piedalījies visās 12 spēlēs, vidēji 23:25 minūtēs izceļoties ar 9,7 punktiem un četrām atlēkušajām bumbām. Turnīra kopvērtējumā Limnosas klubs ar bilanci 6-6 ieņem astoto pozīciju 14. komandu konkurencē. Līdere ar 12 uzvarām 12 spēlēs ir Atēnu “Panathinaikos”, kam ar 11 panākumiem un vienu zaudējumu seko Timmas un Strēlnieka “Olympiacos”.

Itālijas čempionātā Dairis Bertāns 11 minūtēs guva piecus punktus (1p. 2/2, 2p. 0/2, 3p. 1/3) un nopelnīja negatīvu +/- rādītāju -9, taču tas netraucēja čempionvienībai Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” savā laukumā ar rezultātu 86:78 (18:18, 21:22, 25:11, 22:27) pārspēt otru pagājušās sezonas finālisti Trento “Dolomiti Energia”.

Milānas klubs tādējādi izcīnīja jau 13. panākumu aizvadītajās 14 Itālijas čempionāta spēlēs un saglabā vadību turnīra kopvērtējumā. 29 gadus vecais Bertāns šosezon vidēji 9,5 minūtēs guvis 4,6 punktus un tālmetienus realizējis ar 43,3% precizitāti.