Pasečņiks atgriežas laukumā, ”Wizards” turpina zaudēt (VIDEO)

06/08/2020 01:55
Anžejs Pasečņiks

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt ceturto zaudējumu četrās aizvadītajās spēlēs pēc NBA sezonas atsākšanās piedzīvoja Anžeja Pasečņika pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas, latviešu basketbolistam atgriežoties laukumā pēc viena mača nespēlēšanas, ar 98:107 atzina Filadelfijas “76ers” pārākumu.

Pasečņiks šonakt devās laukumā savā otrajā spēlē pēc sezonas atsākšanās un nospēlēja septiņas minūtes un 36 sekundes, kuru laikā neizdarīja nevienu metienu pa grozu un līdz ar to neguva arī nevienu punktu, taču izcīnīja divas atlēkušās bumbas (abas aizsardzībā). Diemžēl latvietis šajā laikā nopelnīja četras piezīmes un ieguva negatīvu +/- rādītāju (-7).

“76ers” jau uzreiz pašā mača sākumā panāca piecu punktu pārsvaru (7:2), taču pēc tam “Wizards” veica 6:0 izrāvienu un pirmoreiz izvirzījās vadībā ar 10:9. Tiesa neilgu brīdi vēlāk Filadelfija atguva vadību un, beidzoties pirmajai ceturtdaļai, atradās pretiniekiem priekšā ar rezultātu 26:20. Lai gan otrā ceturkšņa ievadā Vašingtona vairākas reizes samazināja rezultāta starpību līdz divu punktu atstatumam un tās vidū pēc ilgāka laika pārtraukuma pārņēma vadību (36:35), “76ers” veica 12:2 izrāvienu un pabeidza pirmo puslaiku ar septiņu punktu pārsvaru – 54:47.

Otrā puslaika ievadā, veicot 15:4 izrāvienu, “Wizards” atjaunoja uz tablo līdzsvaru (58:58) un panāca sev tobrīd lielāko pārsvaru spēlē – 62:58. Trešās ceturtdaļas vidū laukumu pameta viens no Filadelfijas līderiem Bens Simonss, kurš guva kreisā ceļgala savainojumu, taču, neskatoties uz to, ”76ers” trešās ceturtdaļas beigās iemeta astoņus punktus pēc kārtas un sagaidīja pēdējo ceturksni ar trīs punktu pārsvaru – 77:74. Turklāt pēdējās ceturtdaļas sākumā Filadelfija veica vēl vienu iespaidīgu izrāvienu (10:2) un panāca 11 punktu pārsvaru (87:76). Vašingtona atbildēja ar astoņiem gūtiem punktiem pēc kārtas un pietuvojās pretiniekiem līdz trīs punktu atstatumam (88:91), taču beigu beigās ”76ers” svinēja pārliecinošu uzvaru – 107:98.

Filadelfijas rindās produktīvākais ar 30 gūtiem punktiem un 11 izcīnītām atlēkušajām bumbām bija Žoels Embīds. Savukārt pretinieku nometnē, iemetot 19 punktus un savācot desmit bumbas zem groziem, ar ”double-double” izcēlās Tomass Braients. Tāpat ”Wizards” sastāvā 19 punktus guva arī Džeroms Robinsons.

”76ers” piecas spēles pirms regulārās sezonas beigām ieņem sesto vietu Austrumu konferences kopvērtējumā. Tikmēr Vašingtona četrus mačus pirms sezonas noslēguma ierindojas vien desmitajā pozīcijā.

Nākamo no četrām regulārajā sezonā atlikušajām spēlēm ”Wizards” aizvadīs pēc divām dienām (8. augustā pulksten 3:00) pret Ņūorleānas “Pelicans”.