Pasečņiks: Labi, ka uzvarējām bez traumām

22/06/2022 23:01
Anžejs Pasečņiks

Tikai spēles var redzēt kļūdas, pie kurām jāstrādā treniņos, sarunā ar žurnālistiem secināja Latvijas basketbola izlases spēlētājs Anžejs Pasečņiks. Jau ziņots, ka Latvijas izlase savā laukumā ar 70:52 (16:15, 15:16, 19:12, 20:9) pārliecinoši uzvarēja Lietuvas valstsvienību.

“Izdarījām to, kas bija ieplānots – spēle pret kontaktu, neņēmām vērā tiesnešu lēmumus un spēlēt fiziski. Labi, ka uzvarējām bez traumām,” pēc panākuma teica Pasečņiks.

Latvijas basketbolisti šajā mačā bija pārāki ne tikai iemestajos punktos, bet arī atlēkušajās bumbās, izcīnot 16 bumbas uzbrukumā. “Tas ir uzdevums uz katru spēli. Šodien bija daudz, bet domāju, ka varējām paņemt vēl vairāk,” piebilda basketbolists. Viņš arī atzina, ka uz šo uzvarēto maču nevajadzētu pārāk daudz fokusēties, jo svarīgākais būs tas, kā tiks aizvadīta spēle pret serbiem, kurā tiks noskaidrota 2023.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra A grupas uzvarētāja.

Pret Lietuvas basketbolistiem pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti, taču atlikušajās divās ceturtdaļās Latvijas basketbolisti laukumā spēlēja pārliecinoši, iekrājot 18 punktu pārsvaru. Pasečņiks norādīja, ka trenera norādījumi nemainījās un lielas izmaiņas spēles taktiskajā zīmējumā pēc pirmajām divām ceturtdaļām netika ieviestas. “Turpinājām tāpat spēlēt uz garajiem un iemetām. Kaut kurā brīdī lietuvieši vienkārši salūza,” izcēla basketbolists.

Viena no galvenajām lietām, ko Latvijas izlases galvenais treneris Luka Banki uzsver savā spēles stilā, ir tas, ka uzbrukumā visiem spēlētājiem ir jāpieskaras bumbai. Pasečņiks atzina, ka tas ir tiešām svarīgi arī viņam, spēlējot centra pozīcijā. “Ja viens spēlētājs nav iesaistīts uzbrukumos, tad viņš spēli nejūt tik labi,” viņš skaidroja. “Jāpieskaras bumbai visiem, jo tad arī vieglāk ir spēlēt aizsardzībā.”

Lai gan Latvijas izlase pārliecinoši izcīnīja uzvaru pirmajā pārbaudes spēlē, Pasečņiks norādīja, ka pirms izšķirošajiem Pasaules kausa kvalifikācijas mačiem Latvijas basketbolistiem jāsakārto spēle aizsardzībā. “Noteikti vajadzētu uzlabot rotāciju aizsardzībā, jo bieži pretinieki taisīja “step-out” un mūsu pēdējais spēlētājs nebija pareizajā vietā,” secināja basketbolists. “Tam ir domātas pārbaudes spēles. Treniņos zini pret ko spēlēsi un ir vieglāk sakārtot aizsardzību, bet tieši spēlēs visas kļūdas izlien ārā.”

Latvijas vīriešu basketbola izlase 26.jūnijā aizvadīs vēl vienu pārbaudes spēli izbraukumā pret Lietuvu, bet 30.jūnijā Pasaules kausa kvalifikācijas ciklā “Arēnā Rīga” uzņems Serbiju un 3.jūlijā Levicē viesosies pie Slovākijas