Pasečņiks neizpilda metienus zaudējumā Francijā

04/02/2023 23:07
Anžejs Pasečņiks

Francija

Latvijas basketbolists Anžejs Pasečņiks sestdien Francijas čempionāta mačā punktus neguva, viņa pārstāvētajai Levaluā Perē “Metropolitans 92” komandai piedzīvojot zaudējumu. “Metropolitans 92” izbraukumā ar rezultātu 77:78 (21:17, 22:25, 17:15, 17:21) piekāpās “ADA Blois Basket 41” vienībai.

Pasečņiks laukumā bija 12 minūtes un 45 sekundes, kuru laikā pa grozu nemeta un palika bez punktiem, taču izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pieļāva vienu kļūdu, sakrāja +/- rādītāju -7 un noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu nulle.

Viesus no neveiksmes neglāba Viktors Vembanjamā, kurš ar 20 gūtajiem punktiem bija rezultatīvākais, kamēr mājinieku rindās ar 25 punktiem un astoņām bumbām zem groziem izcēlās Amadū Sovs.

“Metropolitans 92” ar 14 uzvarām 20 spēlēs turnīra tabulā ieņem otro vietu, bet Rodiona Kuruca pārstāvētā “Strasbourg”, kuru vada Latvijas izlases galvenais treneris Luka Banki, ar desmit panākumiem 20 mačos ierindojas desmitajā vietā 18 Francijas čempionāta komandu vidū.

Spānija

Latvijas basketbolists Dairis Bertāns sestdien Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē izcēlās ar vienu precīzu tālmetienu, palīdzot viņa pārstāvētajai Seviljas “Real Betis” izcīnīt uzvaru. Seviljas vienība savā laukumā ar rezultātu 84:71 (20:14, 22:15, 23:21, 19:21) pārspēja Mursijas UCAM.

Bertāns laukumā bija septiņas minūtes un sešas sekundes, kuru laikā grozā meta vienu tālmetienu un tika pie trīs punktiem. Viņš arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, nopelnīja četras piezīmes, sakrāja +/- rādītāju +5 un noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu nulle.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 12 punktiem un deviņām bumbām zem groziem bija Roberts Džonsons, kamēr viesus no neveiksmes neglāba Tedass Makfadens, kurš izcēlās ar 17 gūtajiem punktiem.

Citā spēlē Mārča Šteinberga pārstāvētā Manrezas “Baxi” izbraukumā ar rezultātu 65:73 (16:20, 11:11, 17:21, 21:21) piekāpās Badalonas “Joventut”. Šteinbergs laukumā pavadītajās 13 minūtēs un 15 sekundēs realizēja vienu divu punktu metienu, taču garām grozam meta četrus tālmetienus. Tāpat viņš atzīmējās statistikā ar divām atlēkušajām bumbām, vienu bloķētu metienu, +/- rādītāju +3 un efektivitātes koeficientu nulle.

Manrezas vienībā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Džeriks Hārdings, bet mājinieku panākumu sekmēja Ante Tomičs ar 15 punktiem un septiņām bumbām zem groziem.

“Real Betis” ar četrām uzvarām un 15 neveiksmēm turnīra tabulā ieņem 16.vietu, kamēr “Baxi” ar bilanci 3-16 atrodas par vienu pozīciju zemāk. Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Madrides “Real”, kas sērijā ar 3-1 pieveica “Barcelona”.

Grieķija

Latvijas basketbolists Jānis Strēlnieks sestdien Grieķijas čempionāta mačā guva sešus punktus, viņa pārstāvētajai Atēnu AEK piedzīvojot neveiksmi.  Atēnu vienība izbraukumā ar rezultātu 64:74 (19:26, 16:13, 16:19, 13:16) piekāpās Saloniku “Aris” basketbolistiem.

Strēlnieks laukumā bija 21 minūti un 45 sekundes, kuru laikā realizēja divus no septiņiem tālmetieniem, taču garām grozam meta divus divu punktu metienus. Viņš arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu un noslēdza maču ar +/- rādītāju +10.

AEK komandā rezultatīvākais ar 15 punktiem un desmit bumbām zem groziem bija Akils Mičels, kamēr pretinieku panākumu kaldināja Čevess Gudvins, kurš izcēlās ar 16 punktiem un 19 atlēkušajām bumbām.

AEK ar deviņām uzvarām 15 aizvadītās spēlēs ieņem trešo vietu līgā. Strēlniekam šī ir atgriešanās Grieķijas augstākajā līgā, kurā viņš savulaik divas sezonas pārstāvēja Pireju “Olympiakos” vienību.

Spānija, sievietes

Latvijas basketboliste Paula Strautmane sestdien Spānijas čempionāta spēlē guva deviņus punktus un palīdzēja Lasevas Duržeļas “Cadi La Seu” izcīnīt uzvaru. “Cadi La Seu” savā laukumā ar rezultātu 85:54 (23:14, 12:10, 26:16, 24:14) pārspēja Tenerifes “Ciudad de La Laguna”.

Strautmane laukumā bija 14 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā grozā meta vienu no diviem divu punktu metieniem, divus tālmetienus un vienu soda metienu. Viņa statistikā atzīmējās arī ar divām rezultatīvām piespēlēm, vienu piezīmi, vienu izprovocētu sodu, sakrāja +/- rādītāju +21 un noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu desmit.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākā ar 18 gūtajiem punktiem bija Stefānija Votsa, kamēr pretinieces no neveiksmes neglāba Aišas Šepardas 16 gūtie punkti. Citā spēlē Aleksas Gulbes pārstāvētā Salamankas “Perfumerias Avenida” izbraukumā ar rezultātu 66:49 (15:12, 18:13, 16:8, 17:16) uzvarēja Leonas “Bembibre”.

Gulbe laukumā pavadītajās 24 minūtēs un 21 sekundē garām grozam meta divus divu punktu metienus un divus tālmetienus, taču izcīnīja trīs bumbas zem groziem, pieļāva divas kļūdas, nopelnīja divas piezīmes, tika pie +/- rādītāja +2 un negatīva efektivitātes koeficienta -5

“Perfumerias Avenida” ar 15 uzvarām 20 spēlēs turnīra tabulā ieņem trešo vietu, kamēr “Cadi La Seu” ar bilanci 9-11 atrodas astotajā vietā 16 komandu konkurencē. Pagājušajā sezonā par čempionēm kļuva Salamankas “Perfumerias Avenida”, kas triumfēja arī Karalienes kausa izcīņā.

Itālija, sievietes

Latvijas basketboliste Kristīne Vītola sestdien Itālijas A sērijas mačā ar 21 gūto punktu sekmēja Raguzas “Passalacqua” komandas panākumu, kļūstot par rezultatīvāko spēlētāju uzvarētāju rindās. Raguzas vienība izbraukumā ar rezultātu 80:70 (21:16, 23:18, 12:14, 24:22) uzvarēja Sanmartīno “Fila”.

Vītola laukumā bija 33 minūtes un 15 sekundes, kuru laikā realizēja trīs no astoņiem divu punktu metieniem, divus tālmetienus un deviņus no desmit soda metieniem. Viņa arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra trīs piespēles, nopelnīja vienu piezīmi, izprovocēja septiņus pretinieču sodus un sakrāja +/- rādītāju +11.

Latvijas basketboliste bija rezultatīvākā starp uzvarētājām, kamēr vēl 18 punktus pievienoja Keiša Hemptone. Pretinieču rindās ar 32 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Ilaria Milaco.

Tikmēr Kitijas Laksas pārstāvētā Boloņas “Virtus Segafredo” savā laukumā ar rezultātu 69:46 (21:10, 12:6, 22:12, 14:18) uzvarēja Monkaljēri “Akronos Tech”. Laksa spēlēja 19 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā grozā meta divus no septiņiem tālmetieniem un četrus soda metienus, kopā gūstot desmit punktus. Viņa arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu piespēli, nopelnīja vienu piezīmi, izprovocēja trīs pretinieču sodus un noslēdza maču ar +/- rādītāju +15.

Vēl Venēcijas “Umana Reyer”, kuras rindās spēlē Laura Meldere, viesos ar 78:50 uzvarēja Ances Aizsilas un Līgas Ventes pārstāvēto “Brixia”. “Virtus Segafredo” ar 17 uzvarām 19 spēlēs turnīra tabulā ieņem otro vietu, bet trešā ar bilanci 16-3 ir “Umana Reyer”. “Passalacqua” tikusi pie 11 uzvarām 19 mačos un ir sestā, kamēr “Brixia” ar diviem panākumiem 19 cīņās ierindojas pēdējā vietā 14 komandu konkurencē.

Pagājušajā sezonā par čempionēm kļuva Skio “Famila” basketbolistes, kuras finālsērijā līdz trim uzvarām ar 3-1 pārspēja Boloņas “Virtus Segafredo”.