Pasečņiks nekļūdīgs divpunktu metienos, “Herbalife” sāpīgs zaudējums galotnē

09/11/2018 00:52

Ceturto zaudējumu pēc kārtas un piekto kopumā aizvadītajās sešās “Turkish Airlines” Eirolīgas spēlēs šovakar piedzīvoja Anžeja Pasečņika Grankanārijas “Herbalife”, savā laukumā saspringtā galotnē tomēr atzīstot Stambulas “Anadolu Efes” pārākumu ar rezultātu 90:94 (25:24, 27:26, 21:20, 17:24).

Anžejs Pasečņiks arī sesto Eirolīgas maču pēc kārtas uzsāka Grankanārijas vienības starta pieciniekā, 20:15 minūtēs palīdzot ar desmit gūtiem punktiem (1p. 2/2, 2p. 4/4, 3p. 0/1), vienu atlēkušo bumbu, vienu bloķētu metienu un trim izprovocētiem noteikumu pārkāpumiem. Latviešu centram gan arī četras piezīmes un trīs kļūdas, kas kopumā ļāva iekrāt septiņus efektivitātes rādītāja punktus.

Rezultatīvākais mājinieku sastāvā ar 19 punktiem, kā arī septiņām rezultatīvām piespēlēm bija D.Dž. Stroberijs.

Debijas sezonā Eirolīgā Anžejs caurmērā laukumā pavadītajās 17 ar pusi minūtēs izcēlies ar 9,1 punktu, 3,3 atlēkušajām bumbām un vienu bloķētu metienu.

“Herbalife” pirmajā ceturtdaļā vairākkārt ieguva piecu punktu handikapu, taču Turcijas klubs allaž spēja atspēlēties. Līdzīga cīņa un rezultatīvs basketbols turpinājās arī otrā ceturkšņa pirmajā pusē. Laukuma saimnieki nelielu izrāvienu veica laika posmā no piektās līdz astotajai minūtei, no 35:34 panākot 45:38. Septiņu punktu pārsvars tika iegūts arī nedaudz vēlāk (50:43; 52:45), tomēr “Anadolu Efes” līdz puslaika izskaņai to izdevās teju pilnībā izdzēst (50:52).

Arī spēles otrā cēliena ievadā nelielā vadībā joprojām spēja turēties Kanāriju salu klubs, 25. minūtē pirmoreiz šovakar panākot +8 (65:57), bet arī šoreiz Stambulas vienība spēja atbildēt ar vairākiem sekmīgiem uzbrukumiem, kas ļāva izšķirošo mača nogriezni sagaidīt pie cerīgā 70:73. “Herbalife” ar ātriem pieciem punktiem atjaunoja nedaudz drošāko +8 (80:72). Ar to gan, protams, viss nebija beidzies, jo “Anadolu Efes” kārtējo reizi sadeldēja deficītu, bet nepilnu pusminūti līdz pamatlaika beigām Krunoslava Simona precīzais tālmetiens jau izvirzīja viesus priekšā (92:90).

Grankanārijas kluba spēlētājs Markuss Eriksons tika pie divām iespējam atgūt vadību vai vismaz izlīdzināt rezultātu, taču neviens no diviem zviedra metieniem mērķi nesasniedza. Sekoja apzināts noteikumu pārkāpums, punktu “Anadolu Efes” uzvarai ar diviem precīziem “sodiņiem” pieliekot Vasilijem Mičičam.