Pasečņiks pēc ilgas pauzes atgriežas laukumā un palīdz “Gran Canaria” gūt uzvaru

27/04/2019 23:59

Spānijas čempionāts

Latvijas basketbolists Anžejs Pasečņiks sestdien atgriezās laukumā pēc divarpus mēnešu pauzes un palīdzēja “Gran Canaria” vienībai gūt uzvaru Spānijas augstākās līgas (ACB) mačā.

“Gran Canaria” izbraukumā ar rezultātu 96:86 (21:25, 22:20, 34:24, 19:17) uzvarēja Madrides “Estudiantes”.

Pasečņiks traumas dēļ nebija spēlējis kopš februāra, bet sestdien viņš laukumā pavadīja četras minūtes un 48 sekundes, kuru laikā iemeta divus punktus, jo viņš realizēja vienīgo divpunktu metienu, kā arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Markuss Ēriksons.

Tikmēr citā sestdienas mačā Mārtiņa Laksas pārstāvētās Kompostelas “Obradoiro” izbraukumā ar rezultātu 72:85 (18:23, 18:21, 25:22, 11:19) zaudēja Sansevastjanas “Delteco” komandai.

Laksa šajā mačā laukumā pavadīja piecas minūtes un 41 sekundi, kuru laikā ar aktīvu sniegumu neizcēlās.

Ar 23 uzvarām 27 spēlēs Spānijas čempionāta vadībā atrodas Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona”, kurai ar 22 panākumiem 28 mačus aizvadījusī Madrides “Real”, bet Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” guvusi 20 panākumus 27 cīņās un ir trešā.

Tikmēr “Gran Canaria” un Kompostelas “Obradoiro” guvušas pa 11 uzvarām 29 spēlēs, kas ļauj ieņemt attiecīgi 13. un 14.vietu starp 18 komandām.

Francijas čempionāts

Vēl sestdien latviešu basketbolists Aigars Šķēle neglāba Antibas “Sharks” komandu no kārtējā zaudējuma Francijas čempionāta mačā. Antibas komanda savā laukumā ar rezultātu 71:84 (17:19, 15:21, 18:26, 21:18) piekāpās Dižonas JDA basketbolistiem.

Šķēle šajā mačā laukumā pavadīja 14 minūtes un 58 sekundes, kuru laikā iemeta piecus punktus. Viņš realizēja vienu no diviem divpunktu metieniem un vienu no trim trejačiem. Tāpat Latvijas basketbolista kontā viena kļūda, divas piezīmes un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums.

Antibas komanda ar sešām uzvarām 30 spēlēs ieņem pēdējo vietu 18 vienību konkurencē, no tuvākajiem konkurentiem atpaliekot par divu panākumu tiesu. Līdz regulārā čempionāta beigām atlikušas vēl četras kārtas, tomēr tai ir maz izredžu saglabāt vietu Francijas augstākajā līgā.

26 gadus vecais Šķēle uz Franciju pārcēlās pagājušajā vasarā, ar Antibas klubu parakstot līgumu uz vienu gadu. Iepriekšējos divus gadus viņš spēlēja “Ventspilī”. Aizvadītajā sezonā Šķēle bija viens no galvenajiem stūrakmeņiem, kāpēc komanda Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālā ar 4-2 pieveica “VEF Rīga”, turklāt viņš tika atzīts arī par sērijas vērtīgāko spēlētāju.

Antibas vienība aizvadītajā sezonā regulārajā čempionātā ieņēma 16.vietu. Šī komanda par Francijas čempioni kronēta trīs reizes, bet pēdējais tituls tika izcīnīts tālajā 1995.gadā.