Pasečņiks: Priecājos, ka parakstīju savu pirmo lielo līgumu

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Vašingtonas “Wizards” centrs ir priecīgs, ka parakstījis savu pirmo lielo līgumu planētas spēcīgākajā līgā.

“Wizards” vakar noslēdza trīs gadu līgumu ar latviešu centra spēlētāju. Klubs neatklāja, uz cik ilgu laiku noslēgs līgums, taču to izdarīja Pasečņika aģents Artūrs Kalnītis, kurš rakstīja, ka kontrakts parakstīts uz trīs gadiem.

“Lieliska sajūta, ka esmu parakstījis savu pirmo lielo līgumu,” atklāja Pasečņiks. “To gan parakstīju tikai šorīt un koncentrējos mačam. Par līgumu varēju domāt pēc spēles. Līdz šim īsti neuztraucos par līgumiem, jo vēlējos demonstrēt labāku sniegumu un palīdzēt komandai. Līguma parakstīšana man tagad neko nemainīs, jo turpināšu strādāt. Manuprāt, esmu daudz progresējis jau kopš ierašanās Ziemeļamerikā. Protams, tagad vairāk laika pavadu ar NBA vienību un labāk iepazīstu komandas biedrus, kas ir pozitīvi.”

Arī “Wizards” galvenais treneris Skots Brukss pastāstīja par Pasečņika progresu. “Viņš attīstās gan uz laukuma, gan ārpus tā. Pasečņiks kļuvis agresīvāks laukumā un ir ļoti veikls, ņemot vērā savu augumu. Viņš ir uzlabojis arī soda metienu precizitāti un to redz arī citi spēlētāji. Anžejs ir jauns spēlētājs, kurš var būt daļa no mūsu programmas.”

Aizvadītajā spēlē “Wizards” ar 116:127 piekāpās Jūtas “Jazz”, bet Pasečņikam bija simbolisks spēles laiks jeb viena minūte un 47 sekundes. Šajā laikā viņš punktus neguva.

Pasečņika divvirzienu līgums tika pārveidots par standarta NBA līgumu un viņš karjeru turpinās planētas labākajā basketbola turnīrā. Anžejs sezonu sāka G Līgā, taču šobrīd ir pierādījis sevi un gatavs turpināt apliecināt savas prasmes NBA.

Pasečņiks sezonu sāka “Capital City Go-Go” sastāvā G Līgā, kur 12 spēlēs, no kurām divas sāka pamatsastāvā, vidēji iekrāja 10,5 punktus, 4,9 atlēkušās bumbas un 1,3 blokus.

“Wizards” iedzīvojās traumu problēmās un līdz ar to uz NBA tika izsaukts Pasečņiks. Viņš ir izmantojis savu iespēju un šobrīd “Wizards” sastāvā 14 mačos, no kuriem visi sākti no rezervistu soliņa, vidēji iekrājis 7,6 punktus, 5,7 bumbas zem groziem un 0,4 blokus.

Pasečņiks ar “Wizards” oktobra vidū noslēdza “Exhibit 10” tipa līgumu un uzsāka cīnīties par vietu NBA, kas viņam arī veiksmīgi izdevās. “Mūsu plāns nostrādāja perfekti,” sociālajā tīklā “Twitter” rakstīja Kalnītis.

NBA draftā Pasečņiku 2017.gadā pirmajā kārtā ar 25.numuru izraudzījās Orlando “Magic”, kas viņu uzreiz aizmainīja uz Filadelfijas “76ers”. Pērnā gada 1.jūlijā Filadelfijas klubs no Pasečņika atteicās.

Pēdējās četras sezonas Pasečņiks pavadīja Grankanārijas “Herbalife” sastāvā Spānijas spēcīgākajā līgā, kur pērn viņš 26 čempionāta spēlēs vidēji mačā guva 5,4 punktus, kā arī izcīnīja 1,8 atlēkušās bumbas. Tāpat basketbolists pirmo reizi spēlēja ULEB Eirolīgas turnīrā, kurā aizvadīja 22 mačus, caurmērā atzīmējoties ar 7,2 punktiem un 3,6 atlēkušajām bumbā spēlē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par