Pasečņiks sāk Spānijas līgas ceturtdaļfinālu ar 8 punktiem

20/05/2017 00:04

Latvijas basketbolists Anžejs Pasečņiks sestdien guva astoņus punktus Spānijas augstākās līgas (ACB) izslēgšanas turnīra pirmajā mačā, bet viņa pārstāvētā Grankanārijas “Herbalife” cieta zaudējumu.

“Herbalife” ceturtdaļfināla pirmajā spēlē viesos ar rezultātu 59:71 (7:17, 21:17, 10:21, 21:35) piekāpās Vitorijas “Baskonia”, sērijā līdz divām uzvarām nonākot iedzinējos ar 0-1.

Pasečņiks, kurš varētu tikt izvēlēts šī gada Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) draftā, laukumā pavadītajās 17 minūtēs un 36 sekundēs iemeta četrus no sešiem divpunktu metieniem.

Viņam arī trīs atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viena kļūda, viena piezīme un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums, kas deva astoņus efektivitātes koeficienta punktus.

Latvieša pārstāvētajā komandā rezultatīvākais ar 12 punktiem bija Pavlo Agvilars, bet pretiniekiem 17 punktus sameta Ādams Hanga.

“Baskonia” regulārā turnīra pēdējā mačā bija pieteikusi arī Artūru Kurucu, taču latvietis laukumā nedevās.

ACB regulārajā čempionātā ar 25 uzvarām 32 mačos triumfēja Madrides “Real”. “Herbalife” ar 21 uzvaru bija septītā, savukārt Rolanda Šmita pārstāvētā Fuenlavradas “Montakit” ar 12 panākumiem sezonu noslēdza 12.pozīcijā 17 klubu vidū.

Abi latvieši tika iekļauti ACB jauno spēlētāju simboliskajā izlasē. Viņi nākamajā mēnesī arī pretendēs uz izvēlēšanos NBA draftā, tomēr tur daudz lielākas izredzes ir Pasečņikam, kuram tiek prognozēta vieta pirmās kārtas otrajā pusē.