Paste par Ābolu: Nebrīnīšos, ja atdzīvosies NHL skauti

25/05/2023 10:18
Rodrigo Ābols

Latvijas hokeja funkcionārs Guntars Paste sarunā “Youtube” kanālā “William Hill TV” izteicis savu vērtējumu par Latvijas izlases hokejistu Rodrigo Ābola un Rūdolfa Balcera sniegumu šajā pasaules čempionātā.

Jau vēstīts, ka otrdien Latvijas izlase ar rezultātu 4:3 papildlaikā uzvarēja Šveici. Pēdējā mačā iegūtie punkti ļāva ne tikai iekļūt ceturtdaļfinālā, bet izcīnīt trešo vietu B apakšgrupā. Šovakar Latvija ceturtdaļfināla spēlē “Arēnā Rīga” spēkosies ar Zviedrijas valstsvienību, noskaidrojot vienu no četrām pusfinālistēm. Mačs “Arēnā Rīga” sāksies plkst.20.20, tiešraidē to pārraidot kanālam LTV7.

“Ābols ir reāls līderis. Nebrīnīšos, ja uz viņu atdzīvosies NHL skauti. Viņš bez šaubām šeit ir līderis,” atzina Paste. “Pirms čempionāta teicu, ja tādā turnīrā nevar tikt ceturtdaļfinālā, tad, lai man piedod. Tikmēr Balcers ir sadevis daudz piespēles. Varbūt neiet viņam golu mešanā, bet viņš baigo darba apjomu veic un ļoti cenšas,” vērtēja Paste.

27 gadus vecais Ābols šobrīd septiņās pasaules čempionāta spēlēs iekrājis piecus vārtus un divas rezultatīvas piespēles. Visā turnīrā viņš ir dalīti trešais labākais vārtu guvējs. Ābols pirms PČ uz trīs sezonām noslēdza līgumu ar Zviedrijas hokeja līgas (SHL) klubu Engelholmas “Rogle”. Latviešu uzbrucēju 2016. gada NHL draftā ar 184. numuru izvēlējās Vankūveras “Canucks”.