Paste par Indraša algu, latviešiem KHL un “Dinamo” pienesumu Latvijas hokejam

16/10/2022 10:55
Nokopēts
Guntars Paste

Latvijas hokeja funkcionārs un spēlētāju aģents Guntars Paste sarunā ar Valdi Valteru “Youtube” kanāla “William Hill TV” ēterā dalījās pārdomās par Bobu Hārtliju, algām “Optibet” hokeja līgā (OHL) un Rīgas “Dinamo” pienesumu Latvijas hokejam.

“Domāju, ka jā, viņš ir naudas vergs,” par Hārtliju, kurš nesen atkal ierādās Omskā, stāsta Paste. “No naudas neviens neatsakās. Es tev pateikšu vairāk. Man Omskā ir čoms, viņš ir ģenerālmenedžeris [Aleksejs Volkovs]. Kluba vadītājs Krilovs vispār gribēja uzaicināt Maiku Bebkoku. Uzskatu, ka Hārtlija līgums ar LHF bija normāls, bet, ņemot vērā mūsu nabadzību, tomēr pārāk liels. Nē, nu malacis. Afērists, ko tu izdarīsi. Kas viņu atveda uz Latviju? Viesturs [Koziols], tas arī daudz ko izsaka. Domāju, ka arī viņš kaut kādu naudu no tā saņēma,” uzskata funkcionārs.

Bez līguma joprojām ir Latvijas izlases uzbrucējs Rihards Bukarts, kuru Zviedrijas mediji jau paspējuši nosūtīt uz “Brynas” vienību. “Ko tad viņš nebrauc, ja jau ir piedāvājums? Cik tad ilgi viņš sēdēs bez līguma? Latvijas hokejistiem tās gribēšanas parasti ir lielākas nekā spējas. Drīz jau novembris, jābrauc spēlēt, ja ir piedāvājums,” saka Paste. “Gan jau kaut kur uzrādīsies. Viņam tagad ir trauma. Spēlē golfu un lēnām gatavojas sezonai,” pārdomās par Lauri Dārziņu dalās funkcionārs. “Domāju, ka viņš nekur nebrauks prom un, ja spēlēs, tad tepat Latvijā,” pārliecināts Paste.

“Zinu, ka Kalniņš pirms “Amur” atteica “Neftekhimik”, bet tas piedāvājums bija divreiz mazāks. Valūtas konts ir atvērts, naudu mierīgi var izvest, kādas problēmas? No NHL nesanāks pārvilināt vārtsargu, ja nu vienīgi kādu neveiksminieku, kuram kaut kas jāpierāda. Kalniņš kļuva par Somijas čempionu, lai arī kā otrais vārtsargs, bet tā sezona viņam bija sūdīga. Kāds top vārtsargs, ja tev izlasē dod uzspēlēt trīs mačus? Uz Habarovsku Kalniņš tika pateicoties viņa sniegumam “Jokerit” rindās. Jelisejevam Vladivostokā iet forši, viņš gribēja sevi pierādīt KHL. Baiga čakarēšanās bija ar to [pārejas] atļauju. Tambijevs jau sāka stresot,” atklāja aģents.

“Indrašis lai pats tiek galā ar savu galvu. Labi, ka tā viss beidzās. Sanāca sakritība, ka, kad man zvanīja no “Spartak”, Indrašis bija blakus, sarunāju līgumu divu minūšu laikā. Bija tāds moments, ka neko nevarēja saprast. Vācija jau nav mans darbs, tur viņš saņem 80 tūkstošus [sezonā]. Krievijā alga būtu 17 miljoni rubļu par sezonu plus 12 miljoni rubļu par 30 punktiem, kopā 29 miljoni. Sanāktu ap 490 tūkstošiem eiro par sezonu,” stāsta Paste.

Nezinu, kādas ir algas Latvijā, man pat kauns par to domāt. Pagājušajā sezonā noteikti bija kāds spēlētājs, kurš saņēma trīs tūkstošus mēnesī. Šosezon ir tādi, kuri saņem divus tūkstošus, varbūt ir kāds, kurš pelna trīs. Teikšu, ka algu ziņā OHL ir amatieru līga. Kad es spēlēju, maksāja vairāk. Aleksandrs Kerčs saņēma divus tūkstošus dolāru, kas tolaik bija pavisam cita nauda,” atklāja aģents.

““Mestis” ir laba līga jauniešiem, bet cik no viņiem var paņemt uz izlasi? Nevienu. Homjakovu ņemsi, kurš ir rezultatīvākais? Viņš sver 13 kilogramus. Atver vaļā visas durvis un viņu izpūtīs ārā ar caurvēju. MHL komanda izmaksāja ap vienu miljonu sezonā. Tagad kāds ir gatavs dot miljonu? Pēdējā sezonā atklājām, ka mums ir Patriks Ozols. Kā viņš attīstītos un izaugtu izlasei, ja nebūtu “Dinamo”. Viņš jau sen būtu beidzies. Čalis aizbrauca uz “Dinamo” treniņnometni un Zubovs viņu pamanīja. Visi hokejisti, kas vēl kaut kur elpo, ir Rīgas “Dinamo” produkts,” teica Paste.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām