Pātelainena debijā Jāņa Ikaunieka superšāviens atnes Latvijai uzvaru pār igauņiem (VIDEO)

02/06/2018 19:50

Latvijas valstsvienība futbolā šovakar renovētajā “Daugavas” stadionā vairāk kā četru tūkstošu skatītāju klātbūtnē aizvadīja pirmo maču Baltijas kausa izcīņā, galvenā trenera Miksa Pātelainena debijā pie izlases stūres ar rezultātu 1:0 pārspējot Igaunijas valstsvienību.

Vienīgos vārtus mūsējo labā 70. minūtē ar lielisku tālsitienu guva Jānis Ikaunieks.

Latvieši ir pašreizējie turnīra čempioni, pirms diviem gadiem uzvarot trešo reizi pēc kārtas. Tikmēr igauņiem aiz muguras jau spēle Pērnavā pret Lietuvu, kurā izdevās uzvarēt ar 2:0. Panākuma gadījumā šovakar Igaunija būtu garantējusi uzvaru Baltijas kausā – pirmo reizi kopš tālā 1938. gada.

Latvijas valstsvienības starta sastāvs (4-4-2):

Vārtsargs: Andris Vaņins
Aizsargi: Kaspars Dubra, Vitālijs Jagodinskis, Vitālijs Maksimenko, Vladislavs Gabovs,

Pussargi:  Aleksandrs Fertovs, Gļebs Kļuškins, Ritvars Rugins, Jānis Ikaunieks,

Uzbrucēji: Artūrs Karašausks, Valērijs Šabala.

Igaunijas valstsvienība jau otrajā minūtē bija tuvu bīstama momenta izveidošanai pie Andra Vaņina sargātajiem vārtiem, tomēr briesmas novērsa mūsu izlases aizsargi, bloķējot divus sāncenšu sitienus. Drīz vien pēc tam sekoja pirmais sitiens vārtu rāmī – ne tas spēcīgākais raidījums no kreisās malas padevās Sergejam Zenjovam, Vaņinam viegli tverot bumbu.

Astotajā minūtē labs moments varēja izveidoties jau pie viesu vārtiem, taču Valērijs Šabala soda laukumā nespēja panākt partnera izpildīto piespēli. Latvija turpināja darboties aktīvi, jau nākamajā uzbrukumā nopelnot pirmo stūra sitienu, kas gan bīstamā epizodē nepārvērtās. Nākošajās minūtēs Miksu Pātelainena padoto sparīgums nedaudz pierima, un drīz vien visai nevainīgā situācijā dzelteno kartīti par pārkāpumu pret Zenjovu nopelnīja Šabala.

Latvija bieži mēģināja ar tālām piespēlēm uzbrukuma smailē atrast Artūru Karašausku un Šabalu, taču bez panākumiem. Puslaika otrās daļas ievadā bumbu jau vairāk sāka pieturēt igauņi, ilgstoši liekot mūsējiem tērēt spēkus aizsardzībā. Taustāmu labumu gan Igaunijai tas nedeva, jo visi centieni apdraudēt Vaņina vārtus tika apslāpēti. Par pirmās pusstundas bīstamāko momentu parūpējas Karašausks, kurš pēc partnera piespēles sita virsū vārtsargam Matvejam Igonenam, taču mirkli iepriekš “Liepājas/Mogo” uzbrucējam tika fiksēts aizmugures stāvoklis.

Latvijai turpināja piederēt iniciatīva, un puslaika izskaņā tika izveidots līdz šim bīstamākais moments – pēc komandas biedra centrējuma Vitālija Jagodinska raidījums ar galvu trāpīja pa pārliktni. Jau nākamajā uzbrukumā sekoja Igaunijas atbilde, ātrā pārejā no aizsardzības no tuvas distances bumbu sitot pāri Vaņina cietoksnim. Kompensācijas laikā Vladislava Gabova centrējumu ar precīzu raidījumu noslēgt varēja Karašausks, taču nekā – 0:0 pēc 45 minūtēm.

Pēc pārtraukuma bīstams moments veidojās pie mūsu vārtiem, taču Sanders Puri pēc lieliskas piespēles saminstinājās, un potenciāli draudi pie Vaņina cietokšņa tika likvidēti. 55. minūtē jau Latvija izveidoja labu momentu, pēc Karaušauska piespēles nedaudz gar vārtu stabiņu sitot Jānim Ikauniekam. Pāris minūtes vēlāk tas pats Puri centās reabilitēties par iepriekšējo epizodi, bīstami, bet nedaudz neprecīzi sitot pa Latvijas vārtiem.

62. minūtē stūra sitienu uz viesu vārtiem nopelnīja Karašausks, kas pēcāk pārvērtās itin bīstamā momentā, saceļot nelielu paniku pie Igonena vārtiem. Pātelainens veica divas spēlētāju maiņas – Ritvara Rugina un Aleksandra Fertova vietā laukumā dodas attiecīgi Roberts Savaļņieks un Igors Tarasovs, bet jau dažas minūtes vēlāk beidzot tika atklāts rezultāts. Pēc stūra sitiena izspēles ar tālu, bet viltīgu sitienu no soda laukuma stūra savus trešos vārtus Latvijas izlases labā guva Jānis Ikaunieks – 1:0.

Pēc zaudētajiem vārtiem nedaudz aktivizējās igauņu futbolisti, pamazām pārceļot spēli uz mūsu aizsardzības zonu. 83. minūtē pēc Iļjas Antonova tālsitiena savu meistarība apliecināt nācās Vaņinam, kurš ne bez problēmām atvairīja viesu komandas spēlētāja visnotaļ bīstamo raidījumu. Atlikušajās minūtēs latvieši sekmīgi neitralizēja viesu centienus izraut neizšķirtu, novadot cīņu līdz pozitīvam iznākumam.