Pātelainens: Dažreiz ir sajūta, ka futbolisti spēlē ar nospiestām bremzēm un ir kā roboti

Miksu Pātelainens, sportazinas.com
Miksu Pātelainens Foto: LFF

Šī bija viena no sliktākajām Latvijas futbola izlases spēlēm somu speciālista Miksu Pātelainena vadībā, pēc zaudējuma Gruzijai norādīja treneris.

Jau vēstīts, ka otrdien UEFA Nāciju līgas D divīzijas mačā savā laukumā ar 0:3 (0:2) piekāpās Gruzijai, kas tagad nodrošinājusi ceļazīmi uz C divīziju.

“Kvalitātes ziņā gruzīni viennozīmīgi ir labāki. Šajā komandā ir labi un tehniski spēlētāji ar labu kustību un pirmo piespēli. Ja viņiem ir iespējas – viņi gūst vārtus. Man patīk pretinieku spēles stils,” pēcspēles preses konferencē Gruziju slavēja Pātelainens. “Ielaistie vārti bija kļūdu dēļ laukuma vidusdaļā. Bija nepieciešama lielāka agresija un disciplīna, kas neļautu pretiniekiem izvērsties. Mācīsimies no šī zaudējuma. Tajā pat laikā man patika, kādā tempā Latvijas futbolisti spēlēja un veica piespēles. Lai gan bija smaga spēle, nevienā mirklī futbolisti nepadevās. Vienkārši nebijām pietiekami labi.”

“Šī spēle ir viena no manām sliktākajām pie Latvijas izlases stūres. Zinājām, ka Gruzijai ir tehniski apdāvināti un ātri spēlētāji, tāpēc nedaudz izmainījām spēles zīmējumu aizsardzībā. Izmaiņas taktikā neko nenozīmē, ja futbolisti neizdara savu darbu. Treniņos centīsimies labot kļūdas, kuras pieļāvām. Neesam ne tuvu tam līmenim, kurā vēlamies būt. Ir dažas lietas mūsu spēlē, kuras ar katru maču uzlabojas. Bija labas piespēles uz priekšu, diemžēl pārāk daudz izvēlējāmies drošākos ceļus, nevis turpinājām uzbrukt. Turpināsim mācīties un trenēties, kā arī uzklausīt futbolistu viedokli,” izteicās Pātelainens.

Salīdzinājumā ar sestdienas maču ar Kazahstānas izlasi treneri otrdienas spēlei sākumsastāvā bija veikuši piecas izmaiņas, jo treneri vēlējušies, lai komanda būtu svaiga. Pirmo reizi valstsvienības starta vienpadsmitniekā tika iekļauts Andrejs Cigaņiks, kurš pret kazahiem piedzīvoja savu debiju izlasē.

“Artūram Karašauskam teicu, lai cenšas turēties nedaudz augstāk, taču viņš reizēm pārāk dziļi nosēdās, lai no laukuma vidusdaļas uzsāktu uzbrukumus. Ir patīkami, ka futbolisti nav statiski un cenšas iegūt vietu laukumā. Protams, ka ir komandas taktika, kurā ir paredzētas saiknes starp futbolistiem. Karašausks centās spēlēt arī aizsardzībā, kas viņam nav ierasta loma. Viņš turējās pie uzdevuma un centās, cik varēja. Nekādā gadījumā nevainoju viņu par improvizēšanu laukumā. Man patīk, ja spēlētājs domā uz laukuma. Ja tā nav, mēs tālu netiksim,” teica Pātelainens.

“Negribam, lai futbolisti būtu kā roboti. Improvizēt var, bet tam jānotiek noteikta plāna ietvaros. Dažreiz ir sajūta, ka futbolisti spēlē ar nospiestām bremzēm un ir kā roboti. Latvijas jaunatnes futbolā vajadzētu programmu, kas futbolistiem palīdzētu vairāk izprast taktisko domāšanu. Jārada domājoši un moderni futbolisti,” uzskata somu treneris.

Pātelainens arī pieminēja, ka Latvijas izlasei ir jāturpina strādāt pie vārtu gūšanas iespēju realizācijas, turklāt jācenšas izmantot arī pusmomentus.

“Protams, ka mēs varam progresēt. Strādājam ļoti smagi un futbolisti ir ar vēlmi kļūt labākiem, uzklausa trenerus. Viņi analizē spēles un vēlas attīstīties. Šobrīd neskatos uz to, kādā grozā būsim Eiropas čempionāta kvalifikācijā. Tagad būs jāgatavojas nākamajām spēlēm UEFA Nāciju līgā,” sacīja Pātelainens.

Tiesa, Pātelainens pavasarī, kad tika apstiprināts par Latvijas izlases galveno treneri, rēķinājies, ka ar valstsvienību nebūs viegli strādāt un rezultāti sākumā nebūs labi. “Ir daudz kas jāmaina, vispirms jau attieksme. Spēlētājiem jābūt agresīvākiem. Vēlos nonākt līdz ilgtermiņa risinājumam, tas viss nenotiks uzreiz. Cilvēki grib rezultātus uzreiz, bet neesmu burvis, kurš izvilks zaķi no cepures. Progress ir sagaidāms tikai ilgtermiņā. Esmu gatavs strādāt, lai Latvijā attīstītu jaunos futbolistus.”

Pātelains vienlaikus piebilda, ka izbauda darbu ar Latvijas futbolistiem, bet nākotne pavisam noteikti var būt labāka nekā šobrīd.

Novembrī Latvijas izlase UEFA Nāciju līgas ietvaros viesosies pie Kazahstānas un Andoras, noslēdzot dalību turnīrā.

Savukārt Gruzijas izlases galvenais treneris Vladimīrs Veiss pauda lielu gandarījumu par savas padotās komandas veikumu otrdienas mačā.

“Esmu ļoti gandarīts par komandu un federācijas vadību, kas mums uzticējās. Man ir labas attiecības ar komandu, līdzjutējiem un žurnālistiem. Tomēr tas ir tikai pirmais solis, vēl daudz darba priekšā. Ir iespējas iekļūt Eiropas čempionātā, esam spēruši vienu mazu soli tā virzienā. Esmu priecīgs par futbolistiem, jo šodien viņi parādīja savu labāko spēli. Bija kvalitāte, atdeve un disciplīna,” priecīgs bija Veiss.

“Mums ir daudz talantīgu futbolistu, ja visi ies Giorgija Čakvetadzes ceļu, būšu tikai laimīgs. Viņš var kļūt par Gruzijas futbola zvaigzni un piemēru jaunajiem spēlētājiem. Tādu progresu, kāds ir viņam, nekad nebiju redzējis. Gribu pateikties visiem, kas bija laukumā un uz rezervistu soliņa. Diemžēl visi nevarēja tikt laukumā,” pauda treneris.

Grupas vadībā ar maksimāli iespējamiem 12 punktiem četrās spēlēs ir Gruzija, kam ar pieciem punktiem seko Kazahstāna. Latvijai un Andorai tikmēr ir pa diviem punktiem.

Gruzija jau nodrošinājusi uzvaru grupā, cietu C divīzijā un nākamajā gadā varēs cīnīties par ceļazīmi uz 2020.gada Eiropas čempionāta finālturnīru.

UEFA Nāciju līgā izlases pēc ranga ir sadalītas četrās divīzijās, Latvijai spēlējot vājākajā no tām jeb D divīzijā. Tajā ir četras grupas, katrā pa četrām vienībām, tām līdz novembra beigām aizvadot divu apļu turnīru. Grupu uzvarētāji savukārt vēlāk noskaidros divīzijas labāko komandu, kura iegūs ceļazīmi uz 2020.gada Eiropas čempionāta finālturnīru.

Līdz ar to ietekmēs arī 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikāciju, kas sāksies 2019.gada martā nevis šī gada septembrī. Šoreiz Eiropas čempionāta finālturnīrs ar 24 dalībniecēm notiks uzreiz 13 valstīs, tāpēc neviena no rīkotājvalstīm nesaņems automātisku ceļazīmi.

Finālturnīram 20 izlases kvalificēsies pēc grupu turnīra, kamēr vēl četras tiks noskaidrotas starp 16 valstsvienībām, kuras uzvarējušas savās Nāciju līgas grupās. Katras divīzijas ietvaros līdz ar to sacentīsies četras labākās vienības, uzvarētājām iegūstot ceļazīmi uz Eiropas čempionātu. Tāpēc ir skaidrs, ka finālturnīrā iekļūs vismaz viena izlase no D divīzijas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par