PK biatlonā: Patrijukam 62. vieta, Bendika – 38. pozīcijā

07/01/2022 16:56
Aleksandrs Patrijuks

Pasaules kauss biatlonā vīriešiem

Aleksandrs Patrijuks piektdien Vācijā Pasaules kausa (PK) posmā biatlonā sprinta sacensībās par 1,6 sekundēm atpalika no dalības iedzīšanā, ierindojoties 62.vietā, bet Edgars Mise ieņēma 69.vietu. Patrijuks, kurš startēja ar 88.numuru, pirmajā šautuvē netrāpīja vienam mērķim, otrajā šāva garām trim mērķiem, finišā ieņemdams 62.vietu, uzvarētājam zaudējot divas minūtes un 32,9 sekundes.

Mise startēja ar 94.numuru un šaušanā reizi kļūdījās vien guļus. Finišā viņš ierindojās 69.vietā, uzvarētājam zaudējot divas minūtes un 51,5 sekundes. Uzvaru izcīnīja krievs Antons Loginovs, kurš ar vienu kļūdu šaušanā stāvus finišēja pēc 27 minūtēm un 0,8 sekundēm. Tā viņam bija ceturtā uzvara Pasaules kausa individuālajās sacensībās un trešā – sprintā. Viņš par 6,5 sekundēm apsteidza francūzi Emiljēnu Žakelēnu, kurš šaušanā kļūdījās divreiz, un par 15,1 sekundi – norvēģi Sturlu Holmu Lēgreidu, kurš reizi kļūdījās šaušanā guļus. Ceturto vietu ieņēma vācietis Johanness Kīns, piekto – viņa tautietis Romans Rēss, sesto – uzvarētāja tautietis Antons Babikovs. Sacensībās startēja 109 biatlonisti.

Sezonas vērtējumā sprintā pēc piecām no deviņām sacensībām līderis ar 225 punktiem ir Žakelēns. Zviedrs Sebastians Sāmuelsons sakrājis 206 punktus, bet krievam Loginovam ir 191 punkts. Latviešu biatlonisti punktus sprintā nav guvuši. Visu disciplīnu kopvērtējumā līderis pēc desmit sacensībām ar 425 punktiem ir Žakelēns. Par 24 punktiem mazāk ir viņa tautietim Kentēnam Fijonam Majē, bet norvēģim Vetlem Šostadam Kristiansenam ir 372 punkti. Latviešu biatlonisti punktus nav guvuši.

Patrijuks šosezon divās sacensībās sprintā Zviedrijas trasē Estešundā ierindojās attiecīgi 97. un 70.vietā, Hohfilcenē bija 98., bet sacensībās pēdējā posmā Ansi/Legrānā-Bornānā, kas noritēja Francijā, ierindojās 89.vietā. Iepriekšējā sezonā šajā posmā viņam tika 87.vieta. Mise ieņēma attiecīgi 108., 105., 99. un 100.vietu. Iepriekšējā sezonā Oberhofā viņam tika 94.vieta. Pirmajos četros šīs sezonas posmos sprintā uzvaru izcīnīja zviedrs Sebastians Sāmuelsons, kurš uzvarēja abās sacensībās savās mājās, kā arī vācietis Johanness Kīns un norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē.

Pasaules kauss biatlonā sievietēm

Baiba Bendika piektdien Vācijā Pasaules kausa piektajā posmā biatlonā sprintā ieņēma 38.vietu, Sanita Buliņa ierindojās 88. un Sandra Buliņa 94.vietā. Bendika trasē devās ar 42.numuru un pirmajā ugunslīnijā kļūdījās vienreiz, bet otrajā nesašāva pirmo un trešo mērķi. Tas ļāva viņai ieņemt 38.vietu, no uzvarētājas atpaliekot par minūti un 35,1 sekundi un iekļūstot iedzīšanā.

Sanita Buliņa, kura trasē devās ar 64.numuru, pirmajā šautuvē kļūdījās divreiz, otrajā garām mērķiem raidīja trīs pirmās lodes, ieņemot 88.vietu ar triju minūšu un 43,2 sekunžu atpalicību no uzvarētājas. Tikmēr Sandra Buliņa savā debijā Pasaules kausa posmos trasē devās ar 101.numuru. Viņa kļūdījās pirmajā šāvienā guļus, bet stāvus šaušanā vēl viens mērķis palika neaizvērts. Tas ļāva viņai ierindoties 94.vietā četras minūtes un 0,8 sekundes aiz uzvarētājas.

Uzvaru izcīnīja norvēģiete Marte Ulsbū Reiselanne, kas vienreiz kļūdījās šautuvē un finišēja pēc 23 minūtēm un 30,1 sekundes. Viņa par 7,1 sekundēm apsteidza baltkrievieti Hannu Solu, kura šautuvē kļūdījās divreiz, un francūzieti Žūliju Simonu, kura trāpīja deviņos no desmit mērķiem. Ceturtā finišēja vēl viena Baltkrievijas sportiste Dinara Alimbekova, piektā – Norvēģijas biatloniste Ingrīda Lanmarka Tandrevolla, bet sestā – francūziete Anaisa Ševaljē-Bušē. Sacensībās piedalījās 104 biatlonistes.

Sezonas vērtējumā sprintā pēc piecām no deviņām sacensībām līdere ar 245 punktiem ir Ulsbū Reiselanne, par septiņiem punktiem mazāk ir Solai, bet trešo vietu ar 201 punktu ieņem Alimbekova, apsteidzot māsas Hannu un Elvīru Ēberjas. Bendika ar 62 punktiem ierindojas 30.vietā 71 punktus guvušās biatlonistes vidū. Visu disciplīnu kopvērtējumā līdere pēc desmit sacensībām ar 477 punktiem ir Ulsbū Reiselanne. E.Ēberjai ir 413 punkti, Solai 374 punkti un Alimbekovai – 370 punkti. Bendika ar 81 punktu ieņem 36.vietu 83 punktus guvušo sportistu vidū.

Pirmā posma sprintā Bendika izcīnīja 14.vietu, Buliņa finišēja 88.pozīcijā, otrajā posmā Buliņa apsteidza Bendiku, ierindojoties attiecīgi 73. un 104.vietā, trešajā posmā Bendika sasniedza labāko rezultātu šīs sezonas Pasaules kausa sacensībās, ierindojoties devītajā vietā, kamēr Buliņa ieņēma 98.vietu. Ceturtajā posmā Francijā Bendika ieņēma 78., bet Buliņa – 90.vietu.

Savukārt Sandrai Buliņai šī būs debija Pasaules kausa mačos. Uzvaru pirmajās sprinta sacensībās šosezon svinēja zviedriete Hanna Ēberja, otrajās pārāka bija austriete Liza Terēza Hauzere, trešajās – baltkrieviete Hanna Sola, bet ceturtajās – norvēģiete Marte Ulsbū Reiselanne.

Sestdien notiks sacensības jauktajā stafetē un jauktajā pāru stafetē, bet svētdien – iedzīšanā. Jauno gadu sportisti iesāk ar diviem Pasaules kausa posmiem Vācijā – Oberhofā un Rūpoldingā, janvāra vidū sacenšoties Itālijā – Antholcā-Anterselvā. Februārī olimpiskās spēles uzņems Pekina, bet mēneša beigās sāksies posms Kontiolahti, pēc tam pirmoreiz Pasaules kausa posmam notiekot Otepē trasē Igaunijā. Sezona tradicionāli noslēgsies Oslo.