Paviršība vai afēra? No “Jelgavas” nesakārtotu dokumentu dēļ pieprasa vairāk nekā 150 tūkstošus

11/11/2023 12:10
Nokopēts
Džaniro Purperharts

Neapskaužamā situācijā nonācis futbola klubs “Jelgava”, no kura par nesakārtotu spēlētāja pāreju pieprasa 170 tūkstošus eiro, vēsta “Latvijas Radio” raidījums “Atvērtie faili”.

2019. gadā Jelgavas komandai pievienojās nīderlandietis Džaniro Purperharts. Pirms tam viņš futbolu profesionālajā līmenī nebija spēlējis, kas netraucēja komandas tā brīža galvenajam trenerim Marianam Paharam aicināt kluba vadību nekavējoties parakstīt līgumu ar šo futbolistu.

“Ieradās spēlētājs, viņš man iepatikās, biju gatavs ar viņu strādāt. Teicu [kluba tā brīža sporta direktoram] Sergejam Golubevam – mēs viņu ņemam, pārbaudi, lūdzu, dokumentus. Neskaitāmas reizes viņam teicu – noskaidro par kompensācijām,” situāciju atceras Pahars.

UEFA pāreju reglaments paredz, ka Purpenharta bijušajām komandām pēc viņa pievienošanās Jelgavai bija jāsaņem kompensācijas par sagatavošanu. Tos var nemaksāt, ja klubi par to vienojas savā starpā. Tomēr nekādi oficiāli dokumenti par to netika parakstīti, savukārt “Jelgava” it kā mutiski vienojās ar spēlētāja aģentu.

“Līdz galam nepārbaudījām visus dokumentus, nesagaidījām tos no katra kluba, jo bija liels spiediens no aģenta un trenera, ka vajag šo spēlētāju parakstīt un nebūs nekas traks,” saka Golubevs.

Tomēr spēlētāja aģents nespēja nodrošināt sava solījuma izpildīšanu, jo pēc pārejas nokārtošanas pieci Nīderlandes amatieru klubi no “Jelgavas” sāka prasīt trenēšanas kompensāciju 170 tūkstošu eiro apmērā. Situācija ir amizanta ar to, ja jelgavnieku rindās Purperharts nospēlēja vien astoņus mačus, atzīmējoties ar diviem goliem.

“Mēs nevaram atļauties, nevaram pat morāli piekrist izspiedējiem,” uzsver “Jelgavas” prezidents Māris Peilāns. Viņš neslēpj, ka, pēc viņa viedokļa, pret klubu ir īstenota viltīga shēma, par kuras iniciatoru viņš uzskata spēlētāja aģentu. Tāpat Peilāns pauž viedokli, ka arī Pahars bija lietas kursā.

Pahars apsūdzības noraida, kā arī pauž neizpratni, kāpēc viņam jādodas uz policiju un jāskaidrojas ar medijiem par to, ka viņš nav muļķis.

2019. gada augustā Purperharts kā brīvais aģents pārgāja uz Zviedrijas komandu “Karlshamn United”.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām