Paziņots Latvijas 3×3 basketbola izlases sastāvs Parīzes OS

08/07/2024 11:59
Nokopēts
Latvijas 3x3 basketbola izlase

Latvijas Basketbola savienības valde apstiprinājusi Latvijas 3×3 basketbola izlases sastāvu startam Parīzes olimpiskajās spēlēs. Pēc valsts 3×3 basketbola izlases galvenā trenera Raimonda Feldmaņa priekšlikuma komandā iekļauti olimpiskie čempioni Nauris Miezis un Kārlis Lasmanis, kā arī Francis Lācis un Zigmārs Raimo. Olimpiskā turnīra spēles FIBA 3×3 basketbolā risināsies no 30. jūlija līdz 5. augustam Parīzes centrā – Konkordijas laukumā – ierīkotajā sacensību arēnā.

Rezervistu statusā apstiprināti olimpiskie čempioni Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars, kuri piedalīsies treniņprocesā, bet kādu pamatsastāva dalībnieku varēs nomainīt tikai savainojuma gadījumā.

Latvijas 3×3 basketbola izlases galvenais treneris Raimonds Feldmanis: “Olimpisko čempionu meistarība nerūs, tomēr dzīve un basketbols iet uz priekšu, tāpēc bija svarīgi izlases darbā laikus iesaistīt jaunus spēkus. Jau pērn Pasaules un Eiropas kausa izcīņā, kā arī Eiropas spēlēs sekmīgi startējām dažādos sastāvos. Komandas līderu individuālās meistarības un pieredzes, kā arī jauno spēlētāju enerģijas apvienojums ir nopietns arguments cīņā ar citām pasaules elites komandā. Uz Parīzi dodamies ar domu par visaugstākajiem mērķiem.”

Latvijas 3×3 izlases kapteinis Nauris Miezis: “Ir liels gods otro reizi pārstāvēt savu valsti olimpiskajās spēlēs. Esam smagi strādājuši, lai nopelnītu tiesības piedalīties Parīzes spēlēs un šo iespēju centīsimies izmantot ar maksimālu jaudu. Kopā ar komandas biedriem darīsim visu iespējamo, lai Latvijas karogs lepni plīvotu arī 3×3 basketbola turnīra noslēguma ceremonijā.”

Parīzes olimpisko spēļu turnīrā 3×3 basketbolā piedalīsies astoņu valstu vīriešu komandas:  ASV, Francija, Ķīna, Latvija, Lietuva, Nīderlande, Polija un Serbija. Pirmajā posmā no 30. jūlija līdz 4. augustam tiks izspēlēts apļa turnīrs, katrai komandai sacenšoties ar katru. Divas labākās kvalificēsies pusfinālam, 3.-6. vietas ieguvēji 4. augusta vakarā izspēlēs ceturtdaļfināla mačus. Pusfināli un finālspēles – 5. augustā.

TOP notikumi
1
X
2
1.49
4.57
6.23
1.57
4.2
5.5
1.43
4.76
6.99
1.38
5.18
7.51
3
3.2
2.45
2.3
3.7
2.8
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām