Paziņots Latvijas tenisa izlases sastāvs dalībai Deivisa kausa sacensībās Jūrmalā

Ernests Gulbis, sportazinas.com
Ernests Gulbis | Foto: Jewel SAMAD / AFP

Latvijas vīriešu tenisa izlases sastāvā nākamajā nedēļā paredzētajā Deivisa kausa duelī būs , , Roberts Štrombahs, Kārlis Ozoliņš un Artūrs Lazdiņš, ziņo turnīra rīkotāji.

No 6. līdz 7.martam Latvijā, tenisa centrā “Lielupe”, tiks aizvadītas Deivisa kausa Pasaules otrās grupas spēles, kurās Latvijas izlase spēkosies ar Ēģiptes tenisistiem.

Jau iepriekš tika ziņots, ka Latvijai talkā dosies pašmāju vadošie tenisisti Gulbis un Podžus. Tāpat bija noprotams, ka Latviju pārstāvēs Štrombahs, kurš redzams uz dueļa reklāmas plakātiem. Savukārt par Ozoliņa spēlēšanu turnīrā iepriekš ziņoja portāls “Delfi.lv”.

Latvijas pirmā rakete Gulbis ATP rangā ieņem 220.vietu, Podžus ir 425.pozīcijā, Štrombahs ir 666., Austrālijas atklātā čempionāta junioru turnīra pusfinālists Ozoliņš reitingā nav atrodams, bet Lazdiņš ir 1502.pozīcijā. Latvijas izlases kapteiņa godu saglabājis Deniss Pavlovs.

Ēģiptiešiem reitingā visaugstāk ir Mohameds Safvats, kurš ieņem 132.vietu, Karims Muhameds Mamuns ir 391.pozīcijā, Šerifs Sabrī atrodams 1749.vietā, bet Amrs Elsajeds Abdu Ahmeds Mohameds rangā nav atrodams. Ēģiptes izlases kapteinis būs Mostafa Naims-Dalams.

Latvieši ar Ēģiptes izlasi pēdējo reizi cīnījās 2012.gadā. Pēc jaunā Deivisa kausa izspēles formāta Latvijas valstsvienība šobrīd atrodas Pasaules otrajā grupā un uzvaras gadījumā septembrī cīnīsies izslēgšanas spēlēs par iekļūšanu pirmajā grupā.

Pēdējo reizi Deivisa kausa spēles Latvijā tika aizvadītas 2017.gadā, kad Jelgavā tika atzīts Norvēģijas tenisa izlases pārākums. Pret nākamo pretinieci Ēģipti Latvijas izlasei jau vienreiz ir izdevies izcīnīt panākumu – 2012.gadā Latvijas izlases līderis Ernests Gulbis kaldināja uzvaru pār Ēģiptes tenisistiem.

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu tenisa izlase septembrī aizvadīja spēles Deivisa kausa Eiropas trešajā grupā, kas norisinājās Grieķijas galvaspilsētā Atēnās. Latvijas valstvienībai izdevās pārliecinoši ar rezultātu 3:0 uzvarēt Ziemeļmaķedonijas un Melnkalnes izlasi, taču vēlāk tika atzīts Igaunijas un Grieķijas izlases pārākums. Šajās spēlēs Latvijas izlasi pārstāvēja brāļi Mārtiņš un Jānis Podžus, Artūrs Lazdiņš un debitants Roberts Štrombahs, savukārt pie kapteiņa stūres bija Deniss Pavlovs.

Deivisa kauss ir galvenās tenisa sacensības vīriešu izlasēm, ko organizē Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) jau kopš 1900.gada. Sākotnēji tās tika organizētas kā sacensības starp ASV un Lielbritānijas izlasēm, bet šobrīd tās ir lielākās ikgadējās starptautiskās komandu sacensības. Latvijas izlase šajā turnīrā piedalās kopš 1993.gada, pašlaik atrodas Eiropas/Āfrikas zonas otrajā grupā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par