Pazīstamais speciālists Klinsmans atgriežas Vācijas bundeslīgā

08/11/2019 18:02

Pasaules kausa ieguvējs Jirgens Klinsmans pēc desmit gadu pārtraukuma atgriezīsies Vācijas bundeslīgā, lai strādātu futbola vienībā Berlīnes “Hertha” par konsultantu.

Klinsmans pēdējo reizi Vācijas spēcīgākajā futbola čempionātā strādāja pirms desmit gadiem, kad vadīja titulēto Minhenes “Bayern” vienību, no kuras viņš vēlāk arī tika atlaists.

Lai arī klubs nav komentējis šo darījumu, to žurnālam “Bild” apstiprināja speciālists aģents Rolands Eitels. Paredzams, ka Klinsmans būs viens no deviņiem konsultatīvās padomes locekļiem.

55 gadus vecais Klinsmans no 2004. līdz 2006.gadam vadīja Vācijas izlasi, bet 2009.gadā, nenostrādājis pat veselu sezonu, viņš tika atlaists no “Bayern” vienības. Klinsmans pēdējo reizi par treneri strādāja 2016.gadā, kad vadīja ASV izlasi.

Futbolista karjeras laikā viņš 1990.gadā kļuva par Pasaules kausa čempionu, bet sešus gadus vēlāk Vācijas izlases rindās Klinsmans izcīnīja Eiropas čempionāta trofeju.

Zīmīgi, ka “Hertha” vienībā no 2017. līdz 2019.gadam vārtsarga pozīcijā spēlēja Klinsmana dēls.

Šī gada sākumā 125 miljonus eiro Berlīnes komandā investēja Lars Vindhorsts, tādējādi iegūstot tiesības konsultatīvajā padomē iecelt četrus no deviņiem locekļiem. Vēlāk Vindhorsts investēja vēl 99 miljonus eiro, tāpēc viņa kopējo akciju procents no 37,5 pieauga līdz 49,9.

Vācijas likumi nosaka, ka nevienam ārvalstu investoram nav atļauts pārņemt 51% no kopējām komandas akcijām.

“Hertha” šosezon desmit spēlēs tikusi pie 11 punktiem, ieņemot 11.pozīciju bundeslīgā. Nākamā spēle Vācijas galvaspilsētas vienībai paredzēta sestdien pret “Leipzig”.

 

Pieslēgties

Dienas fokusā

14/05/2021 23:18

Latvijas pirmā pretiniece Kanāda sastāvu nokomplektē teju tikai ar NHL hokejistiem

Latvijas hokeja izlases pirmā pretiniece gaidāmajā pasaules čempionātā hokejā Kanāda sastāvu nokomplektējusi teju tikai ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem, pavēstījusi Kanādas hokeja federācija. Kanādieši uz Rīgu dosies ar trīs…