“Pazudušā” Akinjemi atgriešanās mačā “Ventspils” izcīna laimīgu uzvaru pār “Liepāju”

13/08/2018 19:59

Ceturto uzvaru pēc kārtas “SynotTip” Virslīgā šovakar izcīnīja “Ventspils”, kas savā laukumā, pateicoties Anastasija Mordatenko gūtajiem vārtiem mača 90. minūtē, ar minimālo 1:0 pārspēja “Liepāju/Mogo”.

Abas vienības Kurzemes derbijā tikās tieši pirms nedēļas Liepājā Latvijas kausa ceturtdaļfinālā, kurā dramatiskā mačā pagarinājumā uzvaru izrāva 17 gadus jaunais “Ventspils” kluba pārstāvis Raens Tālbergs (1:0). Savukārt Virslīgas ietvaros abu komandu iepriekšējā duelī Liepājā ventspilnieki pārspēja mājiniekus ar pārliecinošo 4:1.

Šodienas mačā “Ventspils” kluba sastāvā, turklāt uzreiz starta vienpadsmitniekā, bija nigērietis Adeleke Akinjemi, par kura negaidīto pazušanu no kluba aizvadītajā nedēļā ziņoja teju visi valsts mediji. Pirms spēles tika ziņots, ka nigēriešu uzbrucējs šodien ielidojis Rīgā, bet viņa pārstāvju nesaskaņas ar kluba vadību vismaz pagaidām ir pierimušas.

Mača ievadā teritoriāls pārsvars piederēja liepājniekiem, kuri daudz vairāk kontrolēja bumbu un ar katru uzbrukumu izdarīja arvien lielāku spiedienu uz “Ventspils” aizsardzību. 25. Minūtē labā sitiena pozīcijā nonāca Jānis Ikaunieks, taču bumba pēc viņa raidījuma lidoja nedaudz gar sāncenšu cietoksni. Puslaika otrajā daļā cīņā jau bija izlīdzinājusies, turklāt arvien biežāk spēles galvenie notikumi bija vērojami viesu aizsardzības zonā.

38. minūtē labāko momentu pirmajā puslaikā sagaidīja “Ventspils” – tieši pretī sāncenšu vārtiem bumbu saņēma Aijeguns Tosins, taču nigērietis no lieliskas pozīcijas sita stipri pāri vārtiem. Neskatoties uz arvien pieaugošo mājinieku spiedienu, rezultāts pirmajās 45 minūtēs tā arī netika atklāts – 0:0.

Arī pēc pārtraukuma iniciatīva turpināja piederēt ventspilniekiem, kas gan pie sevišķi bīstamām epizodēm pie Liepājas vārtiem nenoveda. Tuvojoties mača pēdējām minūtēm, abas komandas izveidoja arvien draudīgākus momentus pie sāncenšu vārtiem, pamatlaika pēdējās minūtēs divus stūra sitienus pēc kārtas nopelnot liepājniekiem.

Cīņas 90. minūtē pēc reida labajā flangā centrējumu soda laukumā izpildīja Aijeguns, bet viņa raidīto bumbu neviena nepiesegts vārtu priekšā uztvēra uz maiņu nākušais Anastasijs Mordatenko, kurš ar galvu sita precīzi tīklā – 1:0, atnesot, kā vēlāk izrādīsies, uzvaru “Ventspilij”.