PČ hokejā šodien turpināsies ar pusfināla cīņām

05/06/2021 09:52
ASV pret Kanādu

Pasaules hokeja čempionātā Rīgā noris divas pusfināla spēles pirms turnīra kulminācijas, kas paredzēta svētdien. “Arēnā Rīga” pirmajā pusfināla spēlē plkst.14.15 laukumā dosies divas Ziemeļamerikas izlases Kanāda un ASV. Spēli tiešraidē translēs kanāls “360 TV”.

ASV, kas ar 18 punktiem uzvarēja B grupā, pēdējoreiz medaļas izcīnīja 2018.gadā Dānijā, kad mājās brauca ar bronzas godalgām. Tikmēr Kanāda vāji iesāka čempionātu, ar 0:2 zaudējot Latvijai, taču turnīra gaitā sniegumu cīņās pret vājākiem pretiniekiem uzlaboja un, pateicoties Latvijas zaudējumam pēdējā mačā, iekļuva ceturtdaļfinālā, ar iegūstot ceturto vietu B grupā ar desmit punktiem.

Kanāda visbiežāk ir kļuvusi par čempioni (26 reizes), pēdējoreiz to sasniedzot 2016.gadā, bet pēdējā čempionātā zaudēja somiem finālā. ASV izlase ceturtdaļfinālā ar 6:1 pārliecinoši uzvarēja Slovākiju, bet kanādieši papildlaikā ar 2:1 pārsteidza Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandu, kas tika uzskatīta par vienu no turnīra favorītēm.

Kanādas izlases līderis ar diviem vārtiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm astoņos mačos ir Konors Brauns, bet Edams Henriks, kurš guva pirmos vārtus ceturtdaļfinālā pret OKR, iekrājis 5+5. ASV valstsvienībā desmit rezultativitātes punkti (5+5) astoņās spēlēs ir Konoram Garlandam.

Zināms, ka savainojuma dēļ ASV pusfinālā noteikti nepalīdzēs Džastins Abdelkeiders, Metjū Beniers un Entonijs Stolarcs. Savukārt Kanādas izlases pieteikumā nebūs Dilons Dubē. Abu komandas šajā pasaules čempionātā spēlēja B grupā, tāpēc tikās arī pamatturnīrā. ASV šajā mačā bija pārāka ar 5:1. Pirms diviem gadiem kanādieši pasaules čempionātā uzvaru svinēja ar 3:0.

Otrā pusfināla mačā plkst.18.15 Somija “Arēnā Rīga” tiksies ar Vāciju. Spēli tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls (LTV7). Tā kā 2020.gadā Šveicē paredzētais čempionāts Covid-19 pandēmijas dēļ nenotika, pašreizējie pasaules čempioni joprojām ir somi, kuri triumfēja 2019.gadā Slovākijā. Arī grupu turnīru čempioni aizvadīja pārliecinoši, ar 17 punktiem B grupā ieņemot otro vietu.

Turpretī Vācijas izlase tikai pēdējā spēlē iekļuva izslēgšanas maču turnīrā, ar 12 punktiem B grupā ieņemot trešo vietu. Vācija pamatturnīra pēdējā spēlē ar 2:1 uzvarēja Latviju. Vācijas izlase pēdējo godalgu pasaules čempionātā izcīnīja 1953.gadā Šveicē, kad tika pie sudraba.

Somija ceturtdaļfinālā ar 1:0 uzvarēja Čehiju, bet Vācija izglābās pamatlaika beigās un “bullīšos” ar 3:2 pārspēja Šveici. Marsels Nēbelss ar trim vārtiem un piecām rezultatīvām piespēlēm ir punktiem ražīgākais hokejists Vācijas izlasē, kamēr Somijas komandā vien 19 gadus vecais Antons Lundels iekrājis 4+2.

Grupu turnīrā savstarpējā spēlē ar 2:1 uzvarēja Somija. Pirms diviem gadiem Vācijai meistarsacīkstēs Somiju izdevās pieveikt ar 4:2. Zīmīgi, ka visas četras pusfinālistes pamatturnīrā spēlēja B apakšgrupā. Fināla spēle paredzēta svētdien. Latvijas izlasei čempionāts beidzās otrdien ar zaudējumu Vācijai – 1:2. B grupā Latvija ar deviņiem punktiem finišēja sestajā vietā.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā – Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā – Zviedrijai un Dānijai. 2021.gada pasaules čempionāts Rīgā notiks līdz 6.jūnijam. Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.