PČ hokejā tiesās arī pašmāju arbitri

08/04/2021 12:24

Par spēles disciplīnu Rīgā gaidāmajā pasaules čempionātā hokejā gādās galvenais tiesnesis Andris Ansons un līnijtiesnesis Dāvis Zunde, liecina Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) publiskotais tiesnešu saraksts. Pasaules čempionātam Rīgā, kas paredzēts no 21.maija līdz 6.jūnijam, kopumā nozīmēti 36 tiesneši, kuru vidū ir arī Ansons un Zunde.

Viņu vidū pieci soģi jau iepriekš karjerā tiesājuši pasaules čempionāta zelta mačus – Tobiass Bjorks, Romāns Gofmans, Olivers Guēns, Antonīns Jeržābeks un Andrē Šrāders. Visspilgtāk Latvijas līdzjutēju atmiņā noteikti palicis čehs Jeržābeks, kurš 2014.gadā pasaules čempionātā Minskā neieskaitīja Kaspara Daugaviņa vārtu guvumu pret Baltkrievijas izlasi, kas vēlāk būtiski varēja ietekmēt spēles gaitu.

Latvija toreiz Baltkrievijai zaudēja ar 1:3. Ņemot vērā, ka Covid-19 pandēmijas dēļ vairākās valstīs ir noteikti ceļošanas ierobežojumi, pasaules čempionātam lielākoties tika nozīmēti tiesneši no Eiropas. 18 galvenie tiesneši un tikpat līnijtiesneši kopumā pārstāvēs 14 dažādas valstis.

Pirmo reizi pasaules čempionātā tiesnešu brigādes tiks sadalītas grupās, kurās ietilps trīs galvenie soģi un tikpat līnijtiesneši. Vienā grupā esošie tiesneši kopā strādās visu čempionāta norises laiku. Pasaules čempionāta spēles norisināsies “Arēnā Rīga” un ledus laukumā, kas tiks izveidots Olimpiskajā sporta centrā (OSC).

LETA jau ziņoja, ka Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju. Šī gada pasaules čempionātu bija jāuzņem Minskai un Rīgai, taču 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Baltkrievijas galvaspilsētai tika atņemtas meistarsacīkšu rīkotāju tiesības.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā – Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā – Zviedrijai un Dānijai. 2021.gada PČ ieplānots no 21.maija līdz 6.jūnijam. Iepriekš bija plānots, ka meistarsacīkstes sāksies 7.maijā, taču tās tika pārceltas pāris nedēļas uz priekšu. Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

22/04/2021 20:37

“Lightning” uzbrukumu centīsies apturēt Merzļikins

Gaidāmajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” vārtos spēlē pret Tampabejas “Lightning stāsies latvietis Elvis Merzļikins. Mačs sāksies plkst. 2:00 pēc Latvijas laika. #CBJ Zac Dalpe has…