PČ jauniešiem 64 lauciņu dambretē Latvijai piecas zelta medaļas

03/09/2021 10:28

Latvijas pārstāvjiem pasaules jauniešu čempionātā 64 lauciņu dambretē izdevies izcīnīt piecas zelta medaļas, piektdien informē Latvijas Dambretes federācija. Kopumā Latvijas jaunieši izcīnīja 27 medaļas, no tām piecas zelta. Par pasaules čempioniem kļuva jau Latvijas čempiona titulus izcīnījušie Varvara Ivanova, Oskars Bajārs, Pēteris Kripans, kā arī Aleksandrs Ivanovs.

Latvijas delegācija visu dalībnieku kopvērtējumā izcīnīja otro vietu. Atsevišķi meitenēm otrā vieta, bet zēniem trešā pozīcija. Latvijas delegācijā pasaules čempionātā Bulgārijā bija pārstāvēta ar 26 labākajiem jaunajiem dambretistiem vecuma grupās U9, U11, U14, U17, U20 un U27. Šogad medaļnieku pulkā tika pārstāvēti dambretisti no visiem spēcīgākajiem dambretes centriem Latvijā – Rēzeknes, Valmieras, dambretes skolas “Domātprieks”, Rīgas, Dobeles, Baložiem, Bauskas.

“Esmu lepns par mūsu jauno sportistu augstajiem sasniegumiem. Dambretes popularitāte, tai skaitā reģionos, atspoguļojas augstos sasniegumos arī pasaules līmenī. Patiess prieks, ka laikā, kad klātienes turnīri nevarēja notikt, federācijas organizētās attālinātās apmācības un tiešsaistes turnīri ir palīdzējuši jauniešiem sasniegt teicamu sagatavotību atbildīgajiem startiem starptautiskā līmenī,” pauda Latvijas Dambretes Federācijas valdes priekšsēdētājs Vladislavs Vesperis.

Pasaules čempionātā piedalījās labākie jaunie spēlētāji, pārstāvot 11 valstis – Latviju, Azerbaidžānu, Baltkrieviju, Bulgāriju, Lietuvu, Ziemeļmaķedoniju, Moldovu, Krieviju, Rumāniju, Uzbekistānu un Igauniju.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Ģirts Ankipans, Normunds Sējējs un Artis Ābols
18/10/2021 11:02

Kur tagad strādā kādreizējie “Dinamo” galvenie treneri?

Rīgas “Dinamo” Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) aizvada savu 14. sezonu. Iepriekšējos 13 gados komandu vadījuši speciālisti no dažādām valstīm ar dažādu pieeju, un arī līdzjutēju atmiņas par viņiem ir visai…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…