Pēc 15. novembra atsāksies “Užavas” kausa izcīņa un Latvijas līgu turnīri

11/11/2021 16:11
Latvijas kauss basketbolā

Basketbols

Pēc 15.novembra basketbolā atsāksies “Užavas” kausa izcīņa un Latvijas līgu turnīri, ceturtdien ziņo Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Jau ziņots, ka sporta jomā no 15.novembra pamatā saglabātas prasības, kas bija spēkā laika posmā no 11. līdz 20.oktobrim. Pēc 15.novembra “zaļajā režīmā”, tas ir, ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu varēs notikt treniņi un sporta sacensības, tajā skaitā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta sacensības.

LBS ziņo, ka valsts svētku nedēļā atsāksies tās organizētie turnīri, kas tika apturēti stingro ierobežojumu laikā no 21.oktobra līdz 15.novembrim. Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) B grupas, “Ramirent” Nacionālās basketbola līgas, Reģionālās basketbola līgas un Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) čempionāta, kā arī Latvijas basketbola “Užavas” kausa izcīņas spēles turpmāk notiks “zaļajā režīmā”, piedaloties tikai spēlētājiem, komandu personālam un tiesnešiem ar derīgiem Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem, informē LBS.

Arī skatītājiem būs jābūt derīgiem sertifikātiem. Maksimālais līdzjutēju skaits būs 500 cilvēku. LBS vēsta, ka “Užavas” kausa izcīņu paredzēts atsākt piektdien, 19.novembrī, ar spēli “Līvāni” – “Jēkabpils”, bet lielākā daļa trešās kārtas spēļu notiks pēcsvētku nedēļā. BSBL un LSBL B grupas spēles atsāksies 20.novembrī.

“Ramirent” Nacionālās Basketbola līgas un Reģionālās basketbola līgas spēles atsāksies 19.novembrī.

Arī LJBL pirmās spēles notiks 19.novembrī.

Handbols

Pēc mājsēdes beigām 15.novembrī Baltijas Handbola līgā Latvijas klubiem ieplānotas spēles jau nākamajā nedēļā, bet pirms Latvijas čempionātu (LČ) vīriešiem un sievietēm atsākšanas klubiem tiks dots laiks treniņiem, ceturtdien sarunā ar aģentūru LETA apliecināja Latvijas Handbola federācijas (LHF) valdes priekšsēdētāja un ģenerālsekretāre Līga Bīriņa.

Jau ziņots, ka sporta jomā no 15.novembra pamatā saglabātas prasības, kas bija spēkā laika posmā no 11. līdz 20.oktobrim. Pēc 15.novembra “zaļajā režīmā”, tas ir, ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu varēs notikt treniņi un sporta sacensības, tajā skaitā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta sacensības.

“Baltijas Handbola līgā Latvijas klubiem spēles atsāksies nākamnedēļ. Šobrīd vēl tiek precizēts spēļu kalendārs. Baltijas līgā mums tieši bija pauze, un Latvijas klubi gandrīz neko nav zaudējuši. Vienīgās izmaiņas, kas skar Latviju, ir “Ogres” un Ludzas “Latgols” savstarpējā spēle, kam bija jānotiek šajās brīvdienās, kad mēs vēl nedrīkstam aizvadīt mačus. Šī spēle tiks pārcelta uz vēlāku laiku,” par Baltijas līgas mačiem stāsta Bīriņa.

Vienīgais profesionālais Latvijas klubs Dobeles “Tenax” Baltijas līgas spēles aizvadīs arī šajā nedēļas nogalē. “Viņiem ir sakārtotas profesionālās līgumsaistības, un viņi mājsēdes laikā aizvadīja cīņas arī Eiropas Handbola federācijas (EHF) Eiropas kausa otrajā kārtā,” precizē LHF ģenerālsekretāre.

Viņa skaidro, ka piektdien federācijai kopā ar klubiem būs kopsapulce, kurā tiks noskaidrots, cik ilgs laiks komandām pēc aizvadītā mēneša, gan lielākā komandu daļa trenēties nevarēja, vajadzīgs, lai varētu atsākt Latvijas čempionātus. “Pēc 14.novembra visi, kas būs saņēmuši vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātus, drīkstēs trenēties zālē. Dosim klubiem laiku, lai zālē aizvadītu normālus treniņus un samazinātu traumu risku, jo arī mēnesis ir gana liela pauze, lai tas būtu atstājis sekas. Pēc rītdienas sapulces tad arī LHF interneta mājaslapā aktualizēsim LČ spēļu kalendāru,” secību skaidro Bīriņa.

Smaga tēma ir jauniešu un bērnu sports. Šobrīd bērnu sports līdz 12 gadiem iespējams vien ārpus telpām, jo valstī esošā likumdošana nosaka, ka līdz 12 gadiem bērnus nevakcinē. Bīriņa stāsta, ka ir veikta jauniešu komandu apzināšana, lai noskaidrotu, kāds klubos ir vakcinēto skaits.

“Ir klubi, kuri, izskatās, ka varēs turpināt jauniešu čempionātu, un ir, kuri nē. Šobrīd vēl plānojam, kādā formātā atsāksim bērnu un jauniešu čempionātus. Visticamāk, ka tie būs “burbuļa” tipa sabraukumi, bet tas vēl nav apstiprināts. Tas ir darāmo darbu plānā,” saka LHF ģenerālsekretāre, piebilstot, ka federācijā tiek gatavoti priekšlikumi bērnu un jauniešu sporta norisei.

“Esam gatavi ievērot drošības noteikumus, taču gribam panākt, lai bērniem atļauj sportot. Daudzu sporta veidu federācijas Latvijā ir vērsušas valdības uzmanību uz bērnu un jauniešu sacensību aizvadīšanu Covid-19 laikā, jo bērniem tās ir ļoti vajadzīgas,” uzsver Bīriņa.

Dobeles “Tenax” Baltijas Handbola līgas spēles ar Igaunijas klubiem aizvadīs jau šajā nedēļas nogalē. Sestdien Dobeles Sporta centrā tiks uzņemta “Kehra”, svētdien – Pelvas “Serviti”.

Pieslēgties

Dienas fokusā

26/01/2022 16:37

“Riga” ir vienīgais klubs Baltijā, kura vērtība pēc “Transfermarkt” aplēsēm sasniedz 10 miljonus

“Optibet” Virslīgas klubs “Riga” kļuvis par vienīgo futbola organizāciju Baltijā, kuras vērtība pēc portāla “Transfermarkt” datiem sasniegusi 10 miljonus eiro. “Transfermarkt” dati norāda, ka šobrīd “Riga” sastāva vērtība ir 10,84…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…