Pēc 22 gadu pārtraukuma Francijas kausa finālā spēlēs “Nantes”

03/03/2022 11:17
Nantes

Pēc 22 gadu pārtraukuma Francijas kausa izcīņas finālā trešdien iekļuva “Nantes” futbolisti, kas pusfinālā savā laukuma ar 2:2 (1:1, 4:2 p.s.s.) uzvarēja “Monaco” vienību. Pirms 22 gadiem šīs komandas arī tikās pusfinālā un toreiz “Nantes” triumfēja ar 1:0, vēlāk triumfējot arī finālā.

Trešdienas spēlē pirmie vadība izvirzījās “Monaco”, kad 12.minūtē precīzs sitiens ar galvu padevās čīliešu aizsargam Giljermo Maripanam. Mājinieki izlīdzinājumu panāca deviņas minūtes vēlāk, kad pretuzbrukumā Randals Kolo Muani izpildīja piespēli soda laukumā, bumbu neveiksmīgi savos vārtos ieraidot “Monaco” aizsargam Džibrilam Sidibē.

Spēles 74.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Samuels Motusamī kurš bija izveicīgākais pretinieku soda laukumā pēc nelielas burzmas, taču jau nākamajā uzbrukumā 2:2 panāca “Monaco” nīderlandiešu uzbrucējs Mairons Boadu. Spēles pēdējās 15 minūtēs abām komandām bija labas iespējas gūt vārtus, taču rezultāts nemainījās. Tā kā Francijas kausa izcīņā papildlaiks tiek aizvadīts tikai finālā, komandas uzvarētāju noskaidroja 11 metru sitienu sērijā.

Par galveno varoni kļuva “Nantes” vārtsargs Remī Dešams, kurš atvairīja divus 11 metru sitienu, bet reizi “Monaco” spēlētājs bumbu pārstita pāri vārtiem, ļaujot mājiniekiem pēc 22 gadu pārtraukuma sasniegt Francijas kausa finālu. Finālā, kas 8.maijā tiks aizvadīts “Stade de France” stadionā Parīzē, “Nantes” tiksies ar “Nice” futbolistiem, kas pusfinālā ar 2:0 pārspēja pec spēka ceturtās spēcīgākās līgas komandu “Versailles 78”. Gan “Nantes”, gan “Nice” līdz šim Francijas kausa izcīņā triumfējuši trīs reizes.

Spānija

Par Spānijas Karaļa kausa izcīņas (“Copa del Rey”) finālisti trešdien kļuva “Valencia”, kas pusfināla atbildes spēlē ar 1:0 (1:0) pieveica Bilbao “Athletic” futbolistus. Atbildes mačā vienīgos vārtus “”Valencia” labā spēles 43.minūtē guva portugāļu pussargs Gonsalu Gedešs.

Pirmajā abu komandu mačā tika fiksēts neizšķirts 1:1, bet finālā iekļuva “Valencia”, kas divu spēļu summā bija pārāka ar 2:1. “Valencia” ir viena no titulētākajām komandām Spānijas kausā, trofeju izcīnot astoņas reizes. Pēdējo reizi Valensijas komanda triumfēja 2019.gadā. Finālā, kas tiks aizvadīts 23.aprīlī, “Valencia” tiksies ar Seviljas “Real Betis” vai Madrides “Rayo Vallecano”. Pirmajā abu šo komandu spēlē “Real Betis” uzvarēja ar 2:1, bet atbildes mačs notiks šovakar.