Pēc inficēšanās ar Covid-19 “Giro d’Italia” spiests pamest kopvērtējuma līderis Evenpūls

15/05/2023 10:07
Nokopēts
Remko Evenpūls

No prestižā daudzdienu velobrauciena “Giro d’Italia” svētdien bija spiests izstāties devītā posma uzvarētājs un kopvērtējuma līderis beļģis Remko Evenpūls no “Soudal – Quick Step” vienības.

Everpūlam pēc uzvaras devītajā posmā konstatēta saslimšana ar Covid-19, līdz ar to viņam sacensības jāpamet. Par jauno līderi kopvērtējumā kļuvis velsietis Geraints Tomass no “Ineos Grenadiers” komandas. “Ļoti žēl, ka jāpamet tūre,” pēc ziņām par inficēšanos ar Covid-19 sacīja Everpūls. “Pēc protokola veicu rutīnas [Covid-19] testu un, diemžēl, tas izrādījās pozitīvs.”

Kopvērtējumā tagad Tomass par divām sekundēm apsteidz “Jumo-Visma” pārstāvi  slovēni Primožu Rogliču, bet trešais ar piecu sekunžu deficītu ir līdera komandas biedrs un 2020.gada tūres uzvarētājs Teo Geigens-Hārts. Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš no “Trek-Segafredo” līderim summā zaudē 12 minūtes un 13 sekundes, kas ļauj atrasties kopvērtējuma 29.pozīcijā.

Jau ziņots, ka pirms astotā posma pēc inficēšanās ar Covid-19 Itālijas tūre noslēdzās arī individuālo braucienu speciālistam, itālim Filipo Gannam  no “Ineos Grenadiers”.

Šogad tūrē paredzēts 21 posms, velobraucienam noslēdzoties 28.maijā Romā. Pērn par “Giro d’Italia” uzvarētāju kļuva Džeijs Hindlijs, kļūstot par pirmo Austrālijas riteņbraucēju, kuram izdevies uzvarēt prestižā velobrauciena kopvērtējumā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām