Pēc Ingsa pārdošanas Pahars saglabā “Southampton” visu laiku trešā rezultatīvākā spēlētāja godu

05/08/2021 12:10
Nokopēts
Marians Pahars, www.sportazinas.com

Anglijas premjerlīgas komanda “Southampton” uz Birmingemas “Aston Villa” par nepilniem 30 miljoniem eiro pārdevusi savu uzbrukuma līderi Deniju Ingsu. Tas nozīmē, ka leģendārā Latvijas futbolista Mariana Pahara trešā vieta kluba visu laiku labāko premjerlīgas vārtu guvēju sarakstā pagaidām nav apdraudēta.

Pahars, kurš šodien svin savu 45. dzimšanas dienu, ir visu laiku trešais rezultatīvākais “Southampton” spēlētājs Anglijas premjerlīgā. Viņš karjeras laikā 42 reizes pārspēja pretinieku vārtsargus kā “Southampton” spēlētājs, bet tieši Ingss bija Pahara tuvākais sekotājs, jo viņam izdevās gūt 41 golu Sauthemptonas vienībā.

Tagad, kad Ingss ir pārcēlies uz “Aston Villa”, viņš vairs nav “drauds” Paharam. Piektajā vietā esošais Džeimss Vords-Prauss, kurš guvis 30 vārtus, gan joprojām spēlē “Southampton”, tādēļ viņam ir iespēja apsteigt kādreizējo Latvijas futbola zvaigzni. 28 goli ir veterānam Šeinam Longam, taču viņa nākotne klubā ir zem jautājuma zīmes. Labāko desmitniekā šie ir vienīgie spēlētāji, kuri joprojām spēlē “Southampton”.

Pahars tiek uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem Latvijas futbolistiem. Anglijā viņš pārstāvēja tikai “Southampton” vienību, tajā aizvadot 156 spēles un gūstot 45 vārtus, visos turnīros kopā ņemot. Latvijas izlasē viņš laukumā izgāja 75 mačos un izcēlās ar 15 precīziem sitieniem. Paharu gan karjeras laikā bremzēja traumas, kas traucēja īstenot visu viņa potenciālu.

“Southampton” visu laiku labākie premjerlīgas vārtu guvēji

 1. Metjū Le Tisjē – 100
 2. Džeimss Bītijs – 68
 3. Marians Pahars – 42
 4. Denijs Ingss – 41
 5. Džeimss Vords-Prauss – 30
 6. Rikijs Lamberts – 28
 7. Egils Ostenstads – 28
 8. Šeins Longs – 27
 9. Džejs Rodrigess – 26
 10. Graciano Pellē – 23

  Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām