Pēc JWRC sezonas pēdējā posma pirmās dienas Seska ekipāža noslēdz labāko piecinieku

15/10/2021 21:08
Mārtiņš Sesks un Renārds Francis

Latvijas rallija braucējs Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis ieņem piekto vietu pēc pasaules rallija čempionāta (WRC) junioru klases sezonas pēdējā posma pirmās dienas. Līdztekus WRC sezonas priekšpēdējām, 11.posmam – Katalonijas rallijam – norisinās JWRC sezonas pēdējais, piektais etaps.

Sacensību pirmajā dienā autosportisti veica sešus ātrumposmus. Pirmajā no tiem Sesks JWRC klasē finišēja otrais, piekāpjoties vien britam Džonam Ārmstrongam, kurš bija 9,7 sekundes ātrāks par liepājnieku. Savukārt otrajā Latvijas ekipāža brauca pārāk piesardzīgi, kā rezultātā tika uzrādīts vien piektais rezultāts ar 14,7 sekunžu deficītu pret Ārmstrongu.

Piektais Sesks bija arī nākamajos četros “dopos”, no kuriem trīs uzvarēja soms Sami Pajari, bet vienā – Ārmstrongs. Pēc pirmās dienas Sesks ir piektais, līderim Ārmstrongam zaudējot vienu minūti un 3,6 sekundes.

Pirms meistarsacīkšu pēdējām divām dienām Sesks sezonas kopvērtējumā ar 89 punktiem ieņem trešo vietu. Līderis ar 141 punktu ir Ārmstrongs, bet 122 punktus iekrājis Pajari. JWRC ieskaitē piedalās sešas ekipāžas un visas brauc ar “Ford Fiesta” spēkratiem. Kopējā ieskaitē līderis ir Tjerī Nevils, bet Sesks atrodas ap 40.vietu.

Latvijas rallija braucējs pirmajā JWRC posmā Horvātijā bija otrais, otrajā etapā Portugālē izcīnīja uzvaru, trešajā posmā Igaunijā ierindojās trešajā vietā, bet iepriekšējās sacensībās Beļģijā bija sestais. Pēc Beļģijas posma Sesks JWRC kopvērtējumā ar 77 punktiem atkāpās uz trešo vietu, par 14 punktiem atpaliekot no Pajari un par 11 punktiem – no Ārmstronga.

LMT Autosporta akadēmijas ekipāža Sesks/Francis ir līdz šim vienīgie Latvijas rallisti, kuri kāpuši uz JWRC goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Pērn trijos no četriem sacensību posmiem ekipāža finišēja labāko trijniekā.