Pēc neveiksmīgā starta sprintā Rastorgujevs lūkos uzlabot rezultātus iedzīšanā

19/12/2020 11:19
Andrejs Rastorgujevs

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs šodien Hohfilcenē Pasaules kausa ceturtā posma 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās gribēs pakāpties augstāk par pēdējo 60.pozīciju.

Sacensības sāksies plkst.14 pēc Latvijas laika, un tiešraidē tās translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Ar pirmo numuru startēs ceturtdien desmit kilometru sprintā uzvarējušais norvēģis Sturla Holms Legreids. Viņa tautietis Juhanness Dāls startēs pēc 7,9 sekundēm, bet vēl viens norvēģis kopvērtējuma līderis Juhanness Tīngnēss Bē – 19,9 sekundes aiz Legreida.

Rastorgujevs sprintā ar trim kļūdām šaušanā ieņēma 60.vietā un iedzīšanu no pēdējās pozīcijas sāks divas minūtes un 31 sekundi aiz Legreida.

Edgars Mise un Aleksandrs Patrijuks ceturtdien ieņēma attiecīgi 94. un 102.vietu 108 startējuš0 biatlonistu konkurencē, iedzīšanai nekvalificējoties.

Rastorgujevs iepriekšējā sezonā tieši Hohfilcenē pēc 39.vietas sprintā veica teicamu kāpumu iedzīšanā un izcīnīja 19.pozīciju. Arī šīs sezonas pirmajā iedzīšanā Kontiolahti alūksnietim izdevās uzlabot savas pozīcijas – pēc 42.vietas sprintā sekoja 32.pozīcija.

Savukārt pirms nedēļas turpat Hohfilcenē pēc 36.vietas sprintā izdevās pakāpties uz 30.vietu iedzīšanā.

Iepriekšējā sezonā Mazo kristāla globusu sprinta disciplīnā izcīnīja francūzis Martēns Furkads, kurš teicis ardievas biatlonam. Visu disciplīnu kopvērtējumā triumfēja norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē.

Pasaules kausa iedzīšanas kopvērtējuma vadībā pēc divām sacensībām ar 94 punktiem ir francūzis Fabjēns Klods. Ar 91 punktu otro vietu dala iepriekšējās nedēļas uzvarētājs iedzīšanā francūzis Kentēns Fijons Majē un zviedrs Sebastians Sāmuelsons, taču 91 punkts ir arī ceturtajā vietā esošajam norvēģim J.T. Bē. Rastorgujevs iekrājis 20 punktus un ieņem 32.pozīciju starp 50 punktus guvušajiem biatlonistiem.

Visu disciplīnu kopvērtējumā ar 344 punktiem līderis ir J.T.Bē, 286 punktus iekrājis Sāmuelsons, bet vadošo trijnieku ar 276 punktiem noslēdz Dāle. Rastorgujevs ar 63 punktiem aizņem 36.pozīciju.

Plkst.16 norisināsies desmit kilometru iedzīšanas sacensības sievietēm, taču Latvija tajās nebūs pārstāvēta. Piektdien sprintā Baiba Bendika piecreiz kļūdījās šaušanā un ieņēma 85.vietu, bet Sanita Buliņa ar četriem “pūdeļiem” ierindojās 103.vietā 106 sportistu konkurencē, iedzīšanas sacensībām nekvalificējoties.

Svētdien gan vīriešiem, gan sievietēm notiks sacensības ar kopēju startu.

Hohfilcenē decembrī notiek divi Pasaules kausa posmi. Jauno gadu sportisti iesāks ar diviem posmiem Oberhofā, bet turpinājumā iecerēts etaps Antholcā. Februārī pasaules čempionātu uzņems Pokļuka, turpinājumā būs divi posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.