Pēc pirmās dienas Latvijai otrā vieta Pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā

25/02/2017 19:19
Nokopēts
Pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā

Rīga, 25.febr., LETA. Mazajā Baltezerā notiekošā Pasaules čempionāta zemledus makšķerēšanā pirmās dienas noslēgumā Latvijas komanda ierindojusies otrajā vietā aiz Ukrainas.

Kā liecina Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas apkopotie rezultāti pēc čempionāta pirmās dienas, aiz Latvijas trešajā vietā pagaidām paliek Lietuvas komanda, ceturtajā – Krievijas, bet piektajā – Igaunijas bļitkotāji. Savukārt starpvērtējuma pēdējā jeb 14.vietā pagaidām ierindojas Zviedrijas komanda.

Latvijas komandas lomā kopumā ir 8,13 kilogrami zivju, kamēr Ukrainas – 9,225, bet Lietuvas – 7,635 kilogrami zivju.

Čempionāta rīkotāju pārstāve Evita Zeiļa iepriekš aģentūrai LETA pastāstīja, ka Latvijas izlase šogad tika veidota citādi nekā ierasts, jo šajā makšķerēšanas sporta disciplīnā ir novērojama paaudžu maiņa un sportistu sekmes ir ļoti līdzīgas.

Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas valdes loceklis Normunds Grabovskis norādīja, ka, izvēloties izlases dalībniekus, šogad tika rīkotas trīs dienu atlases sacensības. Apkopojot pēdējos rezultātus, savu vietu izlasē izcīnīja un Latviju pārstāvēs kādreizējais Pasaules čempions zemledus makšķerēšanā Pēteris Lideris, kā arī Raimonds Kinerts, Krišjānis Lisovskis, Aldis Vārna, Aldis Voits un Māris Āriņš.

Zeiļa informēja, ka dalību pasaules čempionātā bez Latvijas oficiāli pieteikušas ASV, Mongolija, Baltkrievija, Kazahstāna, Igaunija, Somija, Norvēģija, Zviedrija, Baltkrievija, Krievija, Ukraina un Lietuva. Katru valsti pārstāv sešu dalībnieku liela komanda, komandas kapteinis un tās pārstāvis. Sacensībās piedalās pieci dalībnieki no katras komandas.

Pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā tiek organizēts kopš 2001.gada, un Latvijas izlase ir piedalījusies visos posmos, izņemot 2013.gadu, kad sacensības notika ASV. Komandu vērtējumā divas reizes tika iegūtas zelta, trīs reizes sudraba un divas reizes bronzas medaļas, savukārt individuāli trīs reizes zelts un divas reizes sudrabs.

Pasaules reitingu tabulas kopvērtējumā no 2001.-2016.gadam Latvija patlaban ieņem trešo vietu, atpaliekot no Krievijas un Ukrainas, taču apsteidzot Lietuvu, Baltkrieviju, Poliju un citas komandas.

TOP notikumi
1
X
2
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām