Pēc veiksmīga sākuma Latvijas biatlonisti atkal tiek apsteigti par apli PK posma stafetē

Andrejs Rastorgujevs, sportazinas.com
Andrejs Rastorgujevs Foto: Nordic Focus

Pēc gana veiksmīgā sākuma Latvijas vīru biatlona kvartets piektdien Kenmorā tika apsteigts par apli Pasaules kausa septītā posma 4×7,5 kilometru stafetes sacensībās, kamēr pārliecinošu uzvaru guva Norvēģija.

Norvēģijas izlases sastāvā šajā stafetē startēja Lāšs Helge Birkelands, Vetls Šostads Kristiansens, Ērlens Bjēntegords un Juhanness Tīngnēss Bē, kuri šaušanā sašāva pilnīgi visus mērķus, kopumā izmantojot septiņas rezerves patronas. Finišā norvēģi par vienu minūti un 10,4 sekundēm apsteidza Franciju.

Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Krievija. Uzreiz aiz goda pjedestāla bija Vācija un Austrija.

Tikmēr Latvija ar Aleksandru Patrijuku, Daumantu Lūsu, Robertu Slotiņu un Andreju Rastorgujevu pieteikumā tika klasificēta 19.vietā, bet par apli tā tika apsteigta trešajā posmā.

Tiesa, Latvijas komandai šoreiz stafetes sacensības sākās cerīgi, jo Patrijuks, sašaudams visus mērķus un izmantodams kopumā trīs rezerves patronas, pēc otrās šaušanas bija augstajā desmitajā vietā, bet stafeti Lūsam viņš nodeva 14.pozīcijā. Tikmēr Lūsa ugunslīnijās arī tika galā ar visiem mērķiem un izmantoja divas rezerves patronas, posmu noslēgdams 16.vietā, kas ļāva cerēt, ka vismaz šoreiz Latvija par apli netiks apsteigta. Tomēr Slotiņš savu posmu aizvadīja nesekmīgi, jo viņš pirmajā šaušanā tika pie viena soda apļa, bet nākamajā nopelnīja vēl vienu, kā rezultātā latvietis tika apsteigts par apli.

Līdz ar to Rastorgujevs pie teikšanas šaušanā atkal nemaz netika.

Kopumā līdz finišam tika vien 12 komandas.

Vēlāk piektdien plkst.23.45 pēc Latvijas laika sacensības 4×6 kilometru distancē aizvadīs dāmas.

Latvijas vīri šosezon piedalījušies trijās no četrām stafetēm, visās tiekot apdzītiem par apli.

Stafetes kopvērtējumā pēc trim sacensībām līdere ar 210 punktiem ir Norvēģija, kam ar 188 punktiem seko Krievija un Francija, bet 179 punkti ir Vācijai. Savukārt Latvija ar nopelnītajiem 50 punktiem ir pēdējā 27 valstu konkurencē, priekšpēdējā pozīcijā esošajai Lietuvai zaudējot četrus punktus.

Jau ziņots, ka ceturtdien īsajā individuālajā distancē Rastorgujevs izcīnīja 23.vietu, bet Baiba Bendika ierindojās 39.pozīcijā.

Kenmoru šonedēļ piemeklējis pamatīgs aukstums, termometra stabiņam pārsniedzot -20 grādus pēc Celsija. Šī iemesla dēļ vīri 20 kilometru individuālās distances vietā aizvadīja 15 kilometrus, bet dāmām no 15 kilometriem distance tika saīsināta uz 12,5 kilometriem.

Tāpat sestdien paredzētās stafetes ieplānotas piektdien, bet svētdien paredzētās sacensības pārceltas uz sestdienu, turklāt masu starta vietā notiks sprints, jo tas sportistiem ir 10-15 minūtes īsāks nekā sacensības ar kopēju startu.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi, tostarp pasaules čempionāts, kas martā notiks Estešundā, Zviedrijā. Savukārt sezona noslēgsies uzreiz pēc tam nākamajā etapā Norvēģijā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par