Pēdējā diena PČ vieglatlētikā sākas ar Ugandas skrējēja triumfu maratonā

27/08/2023 11:11
Viktors Kiplangats

Ugandas staieris Viktors Kiplangats svētdien Budapeštā pasaules čempionātā vieglatlētikā izcīnīja zelta medaļu maratonā.

23 gadus vecais ugandietis veica atrāvienu pēdējos 15 kilometros un uzvarēja ar rezultātu divas stundas astoņas minūtes un 53 sekundes. Etiopijā dzimušais Izraēlas sportists Maru Teferi pēc pagājušajā gadā izcīnītā sudraba Eiropas čempionātā ar rezultātu divas stundas deviņas minūtes un 12 sekundes arī Budapeštā ierindojās otrajā vietā, pēdējos 100 metros apsteigdams etiopieti Leulu Gebresilasi, kurš finišēja septiņas sekundes vēlāk.

Kiplangats un viņa komandas biedrs Stīvens Kisa, kā arī etiopieši Gebresilase, Cegaje Getačevs un Tamirats Tola, kā arī kenijietis Timotijs Kiplagats 30 kilometru atzīmi stundā un 32 minūtēs pieveica vienā grupā. Pēc tam Kisa piedzīvoja kritienu pēc sadursmes ar Kiplagata papēdi, vadībā izvirzoties Kiplangatam ar Gebresilasi.

Nākamo piecu kilometru laikā 23 gadu vecais Kiplangats aizskrēja prom no sekotājiem, bet iepriekšējais pasaules čempions Tola, kurš pirms gada Jūdžinā uzvarēja ar jaunu čempionātu rekordu, izstājās. Kisam pēc kritiena izdevās finišēt piektajā vietā, piekāpjoties ceturtajā vietā finiša līniju sasniegušajam Tebello Ramakongoanam no Lesoto.

Pasaules meistarsacīkstes ar vairāk nekā 2000 vieglatlētu no 202 pasaules valstīm dalību beigsies svētdien.