Peinera pārstāvētā “Darussafaka” izcīna uzvaru ULEB Eirolīgas mačā

29/03/2019 23:40

Latvijas basketbolista Žaņa Peinera pārstāvētā Turcijas vienība Stambulas “Darussafaka” piektdien izcīnīja piekto uzvaru šīs sezonas ULEB Eirolīgas turnīrā.

“Darussafaka” savā laukumā ar rezultātu 92:87 (14:27, 30:23, 21:17, 27:20) pieveica Vācijas klubu Minhenes “Bayern”.

Peiners gan šajā mačā laukumā pavadīja vien divas minūtes un 27 sekundes, kuru laikā pie punktiem netika. Viņa rēķinā viena kļūda un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums.

Uzvarētājiem 26 punktus iemeta Duglass Tonijs, kamēr 20 punktus pievienoja Džeremijs Evanss. Savukārt “Bayern” rindās 23 punkti Peteri Koponenam.

Vēl pirmajā ceturtdaļā Stambulas klubs nonāca iedzinējos ar 16 punktu starpību, tomēr pakāpeniski deficītu atspēlēja un jau trešajā ceturksnī izvirzījās vadībā.

Citā piektdienas spēlē zaudējumu svarīgā mačā cieta savainotā Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Grieķijas komanda Pirejas “Olympiacos”, kas savā laukumā ar 68:72 (18:16, 20:18, 13:14, 17:24) atzina Lietuvas flagmaņa Kauņas “Žalgiris” pārākumu.

“Olympiacos” rindās 26 punktus iemeta Braients Vēbers, kamēr ar 18 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām atzīmējās Nikola Milutinovs. Savukārt “Žalgiris” rindās 14 punktus iemeta Ārons Vaits.

Strēlnieks pirms mēneša Pasaules kausa kvalifikācijas mačā guva kājas muskuļa plīsumu, kā rezultātā viņam tika prognozēts aptuveni četru nedēļu ilgs ārstēšanās periods, bet drīzumā viņš varētu būt atpakaļ laukumā.

Tikmēr uzvaru piektdien guva viena no līderēm Maskavas CSKA, kas divu Krievijas klubu duelī izbraukumā ar 80:72 (23:15, 26:22, 15:14, 16:21) pārspēja Maskavas apgabala “Khimki”.

Uzvarētāju rindās ar 14 punktiem izcēlās Nando de Kolo, kamēr “Khimki” vienību no zaudējuma neglāba Alekseja Šveda 17 punkti. “Khimki” komandas sastāvā ir latvietis Jānis Timma, kurš gan ULEB Eirolīgas mačos šīs vienības sastāvā nespēlē.

Vēl vienā piektdienas spēlē Spānijas klubs Vitorijas “Baskonia” bez Artūra Kuruca pieteikumā savā laukumā ar 92:102 (26:30, 27:18, 14:26, 25:28) piekāpās Stambulas “Anadolu Efes” no Turcijas.

ULEB Eirolīgā šosezon, tāpat kā iepriekšējās sezonās, spēlē 16 komandas, kuras aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām tiekot izslēgšanas spēlēs.

Iepriekšējā sezonā par ULEB Eirolīgas čempioni kļuva Madrides “Real” no Spānijas, kas finālā ar 85:80 uzvarēja Turcijas vienību Stambulas “Fenerbahce Doguš”, bet trešo vietu izcīnīja Lietuvas basketbola grands Kauņas “Žalgiris”