Peinera pārstāvētā “Partizan” turpina krāt uzvaras ULEB Eirokausā

15/10/2019 21:01

Trešo uzvaru ULEB Eirokausā šosezon izcīnīja Žaņa Peinera pārstāvētā Belgradas “Partizan”, kas izbraukumā pieveica trenera asistenta Uvja Helmaņa pārstāvēto Viļņas “Rytas” ar 66:61

Mača pirmajās desmit minūtēs viesi nonāca iedzinējos ar 17:18, savukārt nākamajā ceturtdaļā “Partizan” panāca četru punktu pārsvaru un uz lielo pārtraukumu aizgāja vadībā ar 34:30. Arī trešajā ceturtdaļā turpinājās saspringta spēle un pirms izšķirošā mača nogriežņa Belgradas vienībai bija divu punktu pārsvars – 50:48. Pēdējā ceturtdaļa vairs nebija tik rezultatīva. Saspringtā galotnē “Partizan” ne tikai noturēja, bet arī palielināja pārsvaru, svinot uzvaru ar 66:61

Peiners šo spēli sāka uz rezervistu soliņa, laukumā pavadot 20:53 minūtes. Šajā laikā latviešu basketbolists iemeta divus punktus, realizējot vienu no četriem metieniem, ka arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas. Peineram tā bija trešā spēle Eirokausā šosezon, pirmajā mačā viņš ar rezultativitāti neatzīmējās, bet otrajā iemeta trīs punktus.

Par mača rezultatīvāko spēlētāju viesu rindās kļuva amerikāņu leģionārs Markuss Peidžs, kuram 14 punkti. Savukārt “Rytas” labā 15 punktus guvuši Pako Kruzs un Eimants Bendžius. Ar trīs uzvarām tikpat spēlēs “Partizan” ieņem pirmo pozīciju B grupā, savukārt “Rytas” trīs mačos piedzīvoja divus zaudējumus.

Jau ziņots, ka šovasar Peiners, kurš iepriekšējā sezonā pārstāvēja ULEB Eirolīgas Turcijas klubu Stambulas “Darussafaka”, pievienojies “Partizan”. Pagājušajā sezonā Peiners 28 Eirolīgas spēlēs vidēji mačā guva 6,7 punktus, izcīnīja 1,9 atlēkušās bumbas, kā arī atdeva 1,5 rezultatīvas piespēles, savukārt Turcijas čempionātā viņam 19 dueļos vidēji bija 7,9 punkti, 2,4 bumbas zem groziem un 1,9 rezultatīvas piespēles.

Peiners pērn ar “Darussafaka” parakstīja līgumu uz vienu sezonu ar iespēju to pagarināt uz vēl vienu gadu, bet vienu sezonu iepriekš latvietis spēlēja Lietuvas klubā Panevēžas “Lietkabelis”, kur bija viens no vienības līderiem un izpelnījās interesi no citām komandām Vācijā, VTB Vienotajā līgā un Turcijā.