Peineram 20 minūtes pārliecinošā zaudējumā pret Eirolīgas grandu “Fenerbahce”

20/11/2018 22:01

Sesto zaudējumu pēc kārtas “Turkish Airlines” Eirolīgas turnīrā šovakar cieta Žaņa Peinera pārstāvētā Stambulas “Darussafaka”, astotās kārtas mačā izbraukumā piekāpjoties Turcijas grandam “Fenerbahce” – 79:100.

Žanis Peiners savas karjeras astotajā Eirolīgas mačā nospēlēja 20:07 minūtes un guva sešus punktus (1p. 2/2, 2p. 2/4, 3p. 0/1), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, izpildīja četras rezultatīvas piespēles, izprovocēja divus noteikumu pārkāpumus un nopelnīja piecus efektivitātes rādītāja punktus. Latviešu uzbrucēja rēķinā arī trīs kļūdas un divas piezīmes.

Rezultatīvākais viesu sastāvā ar 17 punktiem bija amerikānis Maikls Ēriks, savukārt “Fenerbahce” rindās 16 punktu guva Melihs Mahmutoglu.

Viesi maču iesāka nesekmīgi, pirmo ceturtdaļu noslēdzot iedzinējos ar -15 (10:25), taču otrajā ceturksnī “Darussafaka” sniegums uzbrukumā jau bija krietni uzlabojies. Tas vainagojās ar 27 punktu gūšanu un nedaudz cerīgāku bildi, sagaidot otro puslaiku (37:46). Eirolīgas “Final Four” turnīros rūdītie “Fenerbahce” gan neļāva otram Stambulas klubam lolot sevišķas cerības uz panākumu, jo pēc nospēlētas pusstundas laukuma saimnieku pārsvars bija pieaudzis vēl nedaudz (68:56).

Noslēdzošajā periodā “Darussafaka” uz īsu brīdi spēja atjaunot nelielu, bet tomēr intrigu (68:77), taču “Fenerbahce” atbildēja ar vairākiem izrāvieniem, īsi pirms finālsvilpes panākot jau ļoti komfortablo +21 (93:72), kas saglabājās arī līdz mača beigām.

“Darussafaka” ar vienu uzvaru astoņās cīņā Eirolīgas kopvērtējumā atrodas pēdējā, 16. pozīcijā, kamēr “Fenerbahce” ar septiņiem panākumiem astoņās spēlēs ir trešā.