Peineram un Pasečņikam pa deviņiem punktiem, komandām zaudējumi pret grandiem

18/10/2018 23:29

“Turkish Airlines” Eirolīgas turnīrā otro zaudējumu aizvadītajās trijās spēlēs piedzīvojusi Žaņa Peinera pārstāvētā Stambulas “Darussafaka”, kas šovakar viesos ar rezultātu 75:79 piekāpās titulētajai Maskavas CSKA, kas tādējādi jauno Eirolīgas sezonu iesākusi ar trim panākumiem tikpat mačos.

“Darussafaka” pēc panākuma iepriekšējā kārtā savā laukumā pār Podgoricas “Buducnost” (71:63) arī šī vakara cīņu iesāka apņēmīgi, pirmo puslaiku noslēdzot savā labā (38:31). Tomēr pēc lielā pārtraukuma “armijnieki” četras minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām jau pārņēma vadību (47:46), periodu noslēdzot ar 10:2 izrāvienu (57:48).

Arī noslēdzošajā ceturksnī laukuma saimnieki soli pa solītim turpināja atrauties no Turcijas kluba, ilgu laiku turoties vadībā ar vismaz desmit punktu handikapu. “Darussafaka” gan vēl nepadevās un četras minūtes pirms pamatlaika beigām pietuvojās līdz 65:69. Četri punkti abas komandas šķīra arī 90 sekundes pirms finālsvilpes, bet, sākoties pēdējai minūtei, Maikls Ēriks jau panāca vairs tikai 74:77. Izšķirošajos brīžos tomēr sekmīgāki bija CSKA spēlētāji nosargājot visnotaļ grūtu uzvaru.

Žanis Peiners maču uzsāka “Darussafaka” starta pieciniekā un 15:32 minūtēs guva deviņus punktus (1p. 1/2, 2p. 4/5, 3p. 0/1), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pārtvēra vienu piespēli, pieļāva divas kļūdas un nopelnīja divas piezīmes. Latviešu uzbrucēja rēķinā arī pieci efektivitātes rādītāja punkti.

Viesu sastāvā rezultatīvākie ar 15 punktiem bija Ēriks un cits amerikānis Stentons Kids. Savukārt CSKA uzvaru ar 14 punktiem kaldināja Korijs Higinss, 13 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Ņikitam Kurbanovam, bet 11 punkti Serhio Rodrigesa rēķinā.

Otro zaudējumu trijos mačos piedzīvojusi arī Anžeja Pasečņika Grankanārijas “Herbalife”, viesos ar 87:102 pārliecinoši piekāpjoties Atēnu Panathinaikos”, kam tas bija otrai panākums šosezon.

Kanāriju salu klubs jau pirmo puslaiku noslēdza ar 14 punktu deficītu (36:50), un arī pēc pārtraukuma Grieķijas vienība nesamazināja apgriezienus. Viesi pēdējā ceturtdaļā ilgstoši atradās iedzinējos ar vismaz 20 punktu starpību un tikai pamatlaika pēdējās minūtēs spēja rezultātu padarīt nedaudz pieklājīgāku.

Pasečņiks devās “Herbalife” starta pieciniekā un 17:12 minūtēs sakrāja deviņus punktus (1p. 1/3, 2p. 4/6), trīs atlēkušās bumbas, vienu rezultatīvu piespēli un divus bloķētus metienus, kā arī izprovocēja sāncenšus uz četriem noteikumu pārkāpumiem un nopelnīja 14 efektivitātes rādītāja punktus. Rezultatīvākie Laspalmasas pilsētas kluba sastāvā šovakar ar gūtajiem 15 punktiem bija Kristofers Evanss un Markus Eriksons.

“Panathinaikos” rindās pa 16 punktiem guva lietuvietis Luks Lekavičs un Kīts Lengfords.

Kārtas vēlajā mačā Rolanda Šmita “Barcelona Lassa” ar rezultātu 83:73 savā laukumā pārspēja Minhenes “Bayern” un izcīnīja pirmo panākumu šosezon Eirolīgā. Latviešu uzbrucējs bija pieteikts spēlei, taču līdzīgi kā iepriekšējā kārtā laukumā tomēr nedevās.

Ar 18 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvam piespēlēm produktīvākais uzvarētāju sastāvā bija horvātu centrs Ante Tomičs, bet bavāriešu rindās 16 punkti Maodo Lo rēķinā.