Peineram kļūda svarīgā sodiņā, “Lietkabelis” sāpīgs zaudējums galotnē pret “Neptūnas”

12/06/2018 21:09

Lietuvas Basketbola līgas (LKL) sērijā par bronzas medaļām sāpīgu zaudējumu šovakar piedzīvoja Žaņa Peinera pārstāvētā Paņevēžas “Lietkabelis”, kas savā laukumā mača galotnē ar rezultātu 69:71 piekāpās Klaipēdas “Neptūnas”. Sērijā līdz trim uzvarām līdz ar to šobrīd ir līdzsvars 1-1.

Mājinieki ceturtajā ceturtajā ceturtdaļā atspēlēja sešu punktu deficītu, un, sākoties pamatlaika pēdējai minūtei tablo vēstīja 66:66. Deviņas sekundes pirms finālsvilpes viesu komandas veterāns Tomass Delininkaitis ar diviem precīziem sodiņiem deva “Neptūnas” +1 (68:67), tomēr jau nākamajā uzbrukumā tika fiksēts pārkāpums pret Žani Peineri, kurš arī stājā uz soda līnijas. Diemžēl latvietis realizēja tikai vienu brīvmetienu (69:69), līdz ar to pēdējā uzbrukuma tiesības un iespēja izraut uzvaru bija Klaipēdas klubam.

Viesiem to arī izdevās paveikt, 0,7 sekundes pirms mača beigām sekmīgi caurgājienu noslēdzot Renaldam Seibutim (71:69), kas arī izrādījās uzvaras grozs. Pieredzējušais Seibutiss ar gūtiem 14 punktiem arī kļuva par “Neptūnas” rezultatīvāko spēlētāju, bet vēl 11 pievienoja Brendons Fīlds.

“Lietkabelis” sastāvā 14 punkti vēl vienam pazīstamam Lietuvas basketbola veterānam Simam Jasaitim, bet ražīgākais ar 26 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām bija Donats Tarols.

Tikmēr Peiners 28:58 minūtēs izcēlās ar desmit punktiem (1p. 5/6, 2p. 1/3, 3p. 1/5), vienu atlēkušo bumbu, četrām rezultatīvām piespēlēm, vienu pārķertu bumbu un četrām izprovocētām piezīmēm. Latvieša rēķinā arī trīs kļūdas, divi noteikumu pārkāpumi un negatīvs lietderības koeficients -9.

“Lietkabelis” Lietuvas līgas pusfināla sērijā ar 0-3 piekāpās titulētajam Kauņas “Žalgiris” klubam, kamēr “Neptūnas” piecās spēlēs ar 2-3 atzina Viļņas “Lietuvos Rytas” pārākumu. Bronzas sērija turpināsies pēc trim dienām Klaipēdā.