Peineram pieci divpunktnieki un zaudējums “Žalgirim”, Ausējs palīdz nogremdēt “Vytautas”

02/05/2018 21:04

Piekto neveiksmi pēdējās sešās spēlēs piedzīvojusi pērnās Lietuvas basketbola līgas (LKL) sezonas vicečempione – Žaņa Peinera pārstāvētā Paņevēžas “Lietkabelis” – kas savā laukumā ar rezultātu 74:81 atzina valsts granda Kauņas “Žalgira” pārākumu.

Ļoti līdzvērtīgā pirmajā puslaikā komandas apmainījās ar uzvarētām ceturtdaļām, “Žalgirim” esot pārākam pirmajā (20:18), kamēr “Lietkabelim” uzvarot otrajā desmitminūtē (21:19). Puslaiku pārtraukumā komandas devās pie neizšķirta rezultāta 39:39.

Kā izšķirošais šovakar izrādījās trešais ceturksnis, kurā laukumā pilnībā dominēja viesi, kas pirms pēdējām desmit minūtēm savā rēķinā iekrāja 12 punktu handikapu – 64:52. Beigu beigās zaļā nāve vadību spēja noturēt, sperot platu soli pretim uzvarai LKL regulārajā čempionātā.

Uzvarētāju labā 23 punktus guva amerikānis Brendons Deivīss, kamēr mājiniekiem 19 punkti pieredzējušā Darijusa Lavrinoviča rēķinā. Latviešu basketbolists Žanis Peiners tikmēr laukumā pavadīja 22 minūtes un vienu sekundi, šajā laikā izceļoties ar 12 punktiem (5/7 2p, 0/2 3p, 2/2 s.m.), savācot četras bumbas zem groziem, pārtverot divas piespēles, pieļaujot divas kļūdas, iedodot vienu rezultatīvu piespēli, kā arī nopelnot vienu piezīmi.

Savukārt spēlētajās 18:43 minūtēs ar septiņiem punktiem (1/1 2p, 1/7 3p, 2/2 s.m.), divām atlēkušajām bumbām, trīs piezīmēm un vienu kļūdu izcēlās Artūrs Ausējs, kura Pasvāles “Pieno Žvaigždes” savā laukumā ar rezultātu 79:73 apspēlēja Prienu “Vytautas”, tādējādi zaudētāju komandu atstājot pēdējā pozīcijā, kas nozīmē, ka nākamsezon “Vytautas” LKL turnīrā nespēlēs.