Peineram rezultatīvs sniegums, “Darussafaka” cieš zaudējumu Turcijas čempionātā

28/04/2019 17:48
Žanis Peiners, Sportazinas.com

Latvijas izlases basketbolists Žanis Peiners svētdien guva 14 punktus Turcijas čempionātā, taču neglāba Stambulas “Darussafaka” komandu no zaudējuma.

“Darussafaka” savā laukumā ar rezultātu 72:87 (14:25, 20:17, 16:24, 22:21) piekāpās Turcijas un Eirolīgas vadošajai komandai Stambulas “Fenerbahce”, tikpat kā zaudējot cerības sasniegt izslēgšanas turnīru.

Peiners šajā mačā laukumā pavadīja 20 minūtes un 27 sekundes, grozā raidīdams četrus no sešiem divpunktu metieniem un abus divus tālmetienus.

Tāpat viņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, veica divas rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, trīs reizes pārkāpa noteikumus un izprovocēja trīs piezīmes, tikdams pie 16 efektivitātes koeficienta punktiem, kas bija otrs labākais rādītājs komandā.

Latvieša pārstāvētajā komandā rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Džeremijs Dešons Evanss, bet uzvarētājiem 14 punktus guva Luidži Datome.

Ar 11 uzvarām 26 mačos “Darussafaka” komanda Turcijas čempionāta kopvērtējumā ir 11. pozīcijā, kamēr līdere ar 22 panākumiem ir Stambulas “Fenerbahce”.

Labākās astoņas komandas regulārajā čempionātā nodrošinās dalību izslēgšanas spēlēs, bet “Darussafaka” cerības sasniegt “play-off” ir minimālas, jo divus mačus pirms sezonas beigām līdz pirmajam astotniekam ir tieši divas uzvaras, turklāt tāda pati bilance ir vēl divām komandām.

Pašlaik 28 gadus vecais Peiners Stambulas vienības rindas papildināja jūnijā, parakstot līgumu pēc sistēmas 1+1.

“Darussafaka” iepriekšējā sezonā triumfēja ULEB Eirokausā, izcīnot tiesības šajā sezonā startēt ULEB Eirolīgā. Savukārt Turcijas čempionātā “Darussafaka” regulārajā turnīrā ieņēma sesto vietu, bet “play-off” apstājās ceturtdaļfinālā, kur atzina Stambulas “Anadolu Efes” pārākumu.