Strēlniekam augsta precizitāte un rezultatīvs sniegums Grieķijas čempionātā

30/12/2018 21:23

Latviešu basketbolists Jānis Strēlnieks svētdien iemeta 14 punktus, kas palīdzēja viņa un Jāņa Timmas pārstāvētajai Pirejas “Olympiakos” komandai gūt uzvaru Grieķijas čempionāta mačā. “Olympiakos” izbraukumā ar rezultātu 78:68 (16:19, 25:16, 14:19, 23:14) pārspēja Saloniku PAOK.

Strēlnieks šajā spēlē laukumā pavadīja 26 minūtes un divas sekundes, kuru laikā grozā raidīja visus trīs divpunktniekus, divus no trim trejačiem un abus “sodiņus”.

Vēl latvieša kontā viena atlēkusī bumba, divas rezultatīvas piespēles, divas piezīmes un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi. Tikmēr Timma pašlaik ārstē savainojumu un šai spēlei pieteikts nebija.

“Olympiakos” sastāvā rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Georgs Printezis, kurš izcīnīja arī deviņas atlēkušās bumbas, bet 17 punkti un 13 atlēkušās bumbas serbu centram Nikolam Milutinovam.

Turnīra kopvērtējuma vadībā ar deviņām uzvarām deviņās spēlēs atrodas Atēnu “Panathinaikos Opap”, kam ar desmit panākumiem 11 mačos seko Pirejas “Olympiakos” komanda. Savukārt Rolanda Freimaņa pārstāvētā Lemnosas “Ifaistos” ar sešām uzvarām atrodas sestajā vietā.

Latvijas basketbolists Žanis Peiners svētdien iemeta sešus punktus Turcijas čempionāta mačā, kurā divu Stambulas pilsētas un ULEB Eirolīgas klubu duelī “Dariššafaka Tekfen” viesos ar 61:91 (15:22, 15:25, 15:23, 16:21) bez variantiem piekāpās spēcīgajai “Fenerbahce Beko”.

“Dariššafaka Tekfen” komandas basketbolists Peiners šajā mačā laukumā pavadītajās 17 minūtēs un divās sekundēs iemeta vienu no četriem divpunktniekiem un visus četrus “sodiņus”, kamēr abi viņa trīspunktnieki lidoja mērķim secen.

Vēl Peiners šajā mačā izcēlās ar vienu rezultatīvu piespēli, piecām piezīmē un trim izprovocētiem noteikumu pārkāpumiem. “Fenerbahce Beko” sastāvā rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Luidži Datome.

Ar piecām uzvarām 12 mačos “Dariššafaka Tekfen” komanda Turcijas čempionāta kopvērtējumā ir 11.pozīcijā, kamēr līdere ar 11 panākumiem 12 cīņās ir Stambulas “Fenerbahce Beko”. Labākās astoņas komandas regulārajā čempionātā nodrošinās dalību izslēgšanas spēlēs.

Pašlaik 28 gadus vecais Peiners Stambulas vienības rindas papildināja jūnijā, parakstot līgumu pēc sistēmas 1+1.

“Dariššafaka” iepriekšējā sezonā triumfēja ULEB Eirokausā, izcīnot tiesības šajā sezonā startēt ULEB Eirolīgā. Savukārt Turcijas čempionātā “Dariššafaka” regulārajā turnīrā ieņēma sesto vietu, bet “play-off” apstājās ceturtdaļfinālā, kur atzina Stambulas “Anadolu Efes” pārākumu.

Savukārt latviešu basketbolisti Dairis Bertāns un Artūrs Strautiņš svētdien demonstrēja blāvus sniegumus Itālijas A sērijas mačos.

Bertāna pārstāvētā Itālijas čempione Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” izbraukumā ar 85:81 (20:24, 21:18, 17:21, 23:22) piekāpās Avelīno “Sidigas”, ciešot pirmo zaudējumu šīs sezonas turnīrā.

Lai arī Bertāns šo maču sāka Milānas kluba sākuma pieciniekā, viņš nospēlēja vien sešas minūtes un palika bez gūtiem punktiem. Viņš aizmeta garām visus trīs tālmetienus un nopelnīja divas piezīmes.

“Sidigas” sastāvā 31 punktu iemeta Keifers Saikss.

“Sidigas” vienība ir Latvijas čempiones “Ventspils” pretiniece Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgā.

Tikmēr citā svētdienas mačā Strautiņa pārstāvētā Triestes “Alma” savā laukumā pārliecinoši ar 71:92 (27:16, 10:31, 17:26, 17:19) zaudēja Brindisi “Happy Casa” vienībai.

Latvijas basketbolists šajā duelī nospēlēja astoņas minūtes un arī palika bez punktiem. Viņa vienīgais metiens, kas bija divu punktu vērtē, lidoja mērķim secen, bet viņš izcīnīja divas atlēkušās bumbas.

Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” ar 12 uzvarām 13 spēlēs gan joprojām atrodas A sērijas līderpozīcijā, kamēr Triestes “Alma” ar septiņiem panākumiem ir septītajā vietā 16 komandu konkurencē.

Milānas klubs pagājušajā sezonā uzvarēja Itālijas čempionātā, valsts titulu tam iegūstot jau 28.reizi.

Kārtējo zaudējumu šīs sezonas Spānijas augstākās basketbola līgas (ACB) cīņās svētdien piedzīvoja Latvijas basketbolista Anžeja Pasečņika pārstāvētā Grankanārijas “Herbalife”.

“Herbalife” komanda savā laukumā ar rezultātu 74:81 (12:24, 20:22, 21:18, 21:17) piekāpās Burgosas “San Pablo” basketbolistiem.

Pasečņiks šajā mačā laukumā pavadīja 15 minūtes un 17 sekundes, kuru laikā guva divus punktus. Viņš iemeta vienu no trim divpunktu metieniem, savāca vienu atlēkušo bumbu, veica vienu rezultatīvu piespēli, nopelnīja trīs piezīmes un izprovocēja vienu noteikumu pārkāpumu.

Par šī mača rezultatīvāko basketbolistu kļuva zviedrs Markuss Ēriksons no “Herbalife” vienības, kurš iemeta 22 punktus.

Tikmēr sestdien neviens no Latvijas basketbolistiem laukumā nedevās. Rolanda Šmita pārstāvētā Barselonas “Lassa” savā laukumā ar rezultātu 79:73 (19:20, 18:12, 15:17, 27:24) pieveica Mārtiņa Laksas pārstāvēto Kompostelas “Monbus Obradoiro”.

Latvieši kā vienīgie no pieteikumā esošajiem basketbolistiem laukumā neizgāja.

Ar 12 uzvarām 14 spēlēs Spānijas čempionāta vadībā atrodas Barselonas “Lassa”. Tikmēr Kompostelas “Monbus Obradoiro” ir piecas uzvaras, kas ļauj ieņemt 14.vietu, bet “Herbalife” ar četriem panākumiem ir tikai 16.pozīcijā starp 18 komandām.