Peineram un “Darussafaka” zaudējums pret titulēto CSKA; Šmita “Barca” pārspēja Bertāna “Olimpia”

09/01/2019 23:46

Jau 15. zaudējumu Eirolīgā šosezon cietusi Žaņa Peinera pārstāvētā Stambulas “Darussafaka”, šoreiz savā laukumā neizrādot nopietnu pretestību vienai turnīra vadošajām vienībām Maskavas CSKA – 65:80.

28 gadus vecais Peiners laukumā devās no “Darussafaka” rezervistu soliņa un nospēlētajās 12:33 minūtēs atzīmējās ar pieciem punktiem (1p. 3/4, 3p. 1/1), divām atlēkušajām bumbām, trim rezultatīvām piespēlēm, kā arī diviem izprovocētiem noteikumu pārkāpumiem. Žaņa rēķinā arī divas kļūdas un deviņi efektivitātes rādītāja punkti.

Rezultatīvākais Stambulas kluba sastāvā ar gūtiem 13 punktiem bija Kartals Ozmizraks, savukārt CSKA panākumā vislielāko devumu punktu izteiksmē sniedza francūzis Nando De Kolo, kura rēķinā 17.

Abas vienības 18. oktobrī tikās pirmā apļa cīņā Maskavā, toreiz “armijniekiem” gūstot uzvaru daudz sīvākā cīņā ar rezultātu 79:75. Tajā mačā Peiners izcēlās ar deviņiem punktiem 15 ar pusi minūtēs.

Latvijas izlases uzbrucējs savā debijas sezonā Eirolīgā līdz šim aizvadījis 16 spēles (deviņas starta pieciniekā), vidēji laukumā pavadītajās 18,6 minūtēs palīdzot ar 7,7 punktiem, 1,6 rezultatīvām piespēlēm un divām bumbām zem groziem.

“Darussafaka” ar diviem panākumiem 17 spēlēs turnīra kopvērtējumā atrodas pēdējā, 16. pozīcijā, kamēr CSKA ar bilanci 13-4 ieņem trešo vietu.

Trešdienas vēlajā mačā ceturto panākumu pēc kārtas guva “Barcelona Lassa”, kas, Rolandam Šmitam paliekot ārpus pieteikuma, izbraukumā ar rezultātu 90:85 uzveica Daira Bertāna pārstāvēto Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”.

Vecākais no brāļiem Bertāniem, kurš pirms šīs spēles Eirolīgā bija izcēlies ar vidēji 17 minūtēs gūtiem 6,4 punktiem, šoreiz nospēlēja tikai 3:38 minūtes un statistikas ailēs atzīmējās vien ar kļūdu.

Rezultatīvākie mājinieku rindās ar gūtiem 20 punktiem bija Maiks Džeimss un Vladimirs Micovs, kamēr katalāņu kluba uzvaru ar 21 punktu kaldināja francūzis Tomā Ertels.

Eirolīgas kopvērtējumā abas šī vakara pretinieces atrodas līdzās – “Barcelona Lassa” ar desmit panākumiem un septiņiem zaudējumiem ir sestā, savukārt Milānas vienība ar astoņām uzvarām atrodas vienu vietu zemāk.