Peineram zaudējums arī otrajā Lietuvas pusfinālspēlē pret “Žalgiris”

31/05/2018 20:48

Lietuvas Basketbola līgas (LKL) pusfinālsērijā otro zaudējumu šovakar piedzīvoja Žaņa Peinera pārstāvētā Paņevēžas “Lietkabelis”, kas savā laukumā ar rezultātu 79:94 (21:26, 16:22, 20:23, 22:23) piekāpās aizvadītās Eirolīgas sezonas bronzas medaļniecei Kauņas “Žalgiris”.

Sērijā līdz trim uzvarām rezultāts kļuvis 2-0 Kauņas kluba labā, un Šarūna Jasikēviča padotajiem iespēja nodrošināt dalību kārtējā Lietuvas finālā būs jau pēc divām dienām savā arēnā.

Žanis Peiners pēc 22 punktu gūšanas sērijas pirmajā spēlē šoreiz atzīmējās ar 26:08 minūtēs gūtiem 12 punktiem (1p. 6/7, 2p. 3/7, 3p. 0/1), divām rezultatīvām piespēlēm, astoņām izprovocētām piezīmēm un septiņiem efektivitātes punktiem. Peinera rēķinā gan arī četras kļūdas, pieci noteikumu pārkāpumi un negatīvs +/- koeficients -13.

Rezultatīvākais mājinieku sastāvā ar 22 punktiem bija Luks Aukštikalns. Tikmēr “Žalgiris” labā 17 punktus guva savulaik “Rīgas VEF” divas sezonas pavadījušais Antans Kavaļausks, bet 15 punktus pievienoja Edgars Ulanovs.

“Lietkabelis” izredzes uz uzvaru ievērojami samazinājās jau pēc nospēlētām 20 minūtēm, pirmajā puslaikā meistarīgajiem sāncenšiem ļaujot gūt 48 punktus un iekrāt 11 punktu handikapu (48:37). Trešajā ceturtdaļā “Žalgiris” atstatumu palielināja vēl par trim punktiem (23:20), noslēdzošo periodu uzsākot pie rezultāta 71:57.

Ceturto ceturksni mājinieki iesāka cerīgi, nepilnās trīs minūtēs pietuvojoties līdz 69:77, taču vēl vairāk sadeldēt deficītu Paņevēžas klubam neizdevās, tādējādi nopietnus draudus Kauņas vienības uzvarai atlikušajā laikā neradot. Mača izskaņā savu neapmierināti ar tiesnešu darbu pauda Peiners, par ko latviešu uzbrucējs saņēma tehnisko piezīmi.