Peiners līmenī, bet “Lietkabelim” Eirokausu sezona beigusies (+VIDEO)

27/12/2017 22:30
Žanis Peiners, Sportazinas.com

Šodien “7 Days” ULEB Eirokausā tiek aizvadītas desmitās un izšķirošās kārtas spēles.

Svarīga diena tā ir arī Latvijas pārstāvjiem. Izdzīvošanas spēli par iekļūšanu nākošajā turnīra stadijā jau aizvadījis Žanis Peiners un viņa pārstāvētā Paņevežu “Lietkabelis”, kas izbraukumā piekāpās Melnkalnes klubam Podogoricas “Buducnost” ar rezultātu 62:76 (17:14, 12:21, 20:22, 13:19).

Lai Paņevežas klubs iekļūtu turnīra “Last 16” stadijā, šodien obligāti bija nepieciešama uzvara un jācer uz Itālijas “Reggiana” zaudējumu varenajam Minhenes “Bayern”. Vienādas uzvaras un zaudējumu bilances gadījumā jāizstājas Lietuvas klubam, jo divu spēļu summā pārāki bija itāļi.

Spēli “Lietkabelis” iesāka apņēmīgi, zinot, ka tikai uzvara var saglabāt cerības iekļūšanai nākošajā kārtā. Tiesa, jau otrajā ceturtdaļā mājinieki atguva spēles pavedienu un uzvarēja to ar deviņu punktu starpību, pārtraukumā ejot ar +6.

Otrajā puslaikā norisinājās līdzīga cīņa, taču “Lietkabelis” izgāza spēles beigas, kā rezultātā zaudējums ar 14 punktu starpību un Eirokausu sezona beigusies.

Peiners laukumā pavadīja nepilnas 29 minūtes, kuru laikā izcēlās ar 13 punktiem (4/7 2p, 0/2 3p, 5/5 s.m.) un izcīnīja četras atlēkošās bumbas un izdarīja divas rezultatīvas piespēles, nopelnot efektivitātes rādītāju 14, kas bija labākais komandā.

Zīmīgi, ka tas bija ceturtais zaudējums pēc kārtas, bet kopumā “Lietkabelis” zaudējis pēdējās deviņās no desmit spēlēm. Kā zināms, nesen kā no galvenā trenera amata tika atbrīvots Artūrs Štālbergs.

Vēl šodien spēli aizvadīja Ojāra Siliņa pārstāvētā Itālijas Trento “Dolomiti Energia”, kas viesos ar 94:84 uzveica Vācijas “Ratiopharm Ulm”, bet Siliņa vārds pieteikumā nebija atrodams.

Trento “Last 16” turnīra stadijai kvalificējās kā otrā no savas D apakšgrupas.

vēlāk laukumā dosies arī Anžejs Pasečņiks un Grankanārijas “Herbalife” no Spānijas.